Rīta Panorāma

Režisors Viesturs Kairišs sāk filmēt spēlfilmu par barikādēm "Janvāris"

Rīta Panorāma

ASV aizvada vēsturiskas dienas. Saruna ar LTV ārzemju ziņu redaktori Inu Strazdiņu

Saruna ar VUGD pārstāvi Agritu Vītolu par drošību uz ledus

VUGD: Parādās «netipiski» glābšanas darbi – jāizceļ ledū ielūzuši auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šajā ziemā glābējiem parādījušies netipiski glābšanas darbi, kad nācies izcelt ledū ielūzušus transportlīdzekļus. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta  (VUGD) pārstāve Agrita Vītola. 

Jautāta, cik bieži VUGD pēdējās dienās ir devies palīgā, lai glābtu ledū ielūzušu cilvēku dzīvības, VUGD pārstāve sacīja, ka vairāk bijuši signāli, ka cilvēki atrodas uz ledus, bet, ierodoties notikuma vietā, cilvēki par laimi jau bija nogājuši no ledus.

"Bet mums parādās tādi netipiski glābšanas darbi, kad cilvēki ar transportlīdzekļiem dodas uz ūdenstilpēm. Arī vakar Lielajā Baltezerā tika izcelts transportlīdzeklis, kas bija ielūzis 250 metrus no krasta četru metru dziļumā.

Tā bija vērienīga operācija, kas bija jāveic, lai izceltu transportlīdzekli. Bet mēs gribam atgādināt, ka mēs neesam pakalpojumu sniedzēji un mēs neceļam noslīkušus transportlīdzekļus laukā. Ja ir runa par glābšanas darbiem, tad ir jāvēršas pie glābšanas dienesta," klāstīja Vītola.

VUGD pārstāve sacīja, ka jautājumus, kas saistīti ar spēkrata ielūšanu ledū un izmaksām transportlīdzekļa izcelšanai, risinās Valsts policija.

"Bet, ja transportlīdzeklis ir iebraucis ūdenstilpē, kas nodrošina ar dzeramo ūdeni apkārtnes iedzīvotājus, tad tie jau ir glābšanas darbi, kur pastāv iespēja, ka veidojas piesārņojums, kas var apdraudēt cilvēkus.

Līdz ar to šādi glābšanas darbi ir jāveic, nevar vienkārši atstāt transportlīdzekli, lai tas tur sagaida siltākus laikus, lai to varētu izcelt ārā," teica Vītola, norādot, ka savas auto vadīšanas prasmes var pārbaudīt citur, piemēram, speciāli ierīkotos laukumos.

Viņa aicināja arī iedzīvotājus nedodies pastaigā pa ūdenstilpju ledu, jo ledus kārta mēdz būt trausla un ļoti mānīga.  Bijuši vairāki atkušņi, vairākas sasalšanas, līdz ar to ir grūti novērtēt, kāds tad patiesībā šis ledus ir. "Tas attiecas gan uz jūrmalas piekrasti, gan uz upēm un citām ūdenstilpēm," klāstīja VUGD pārstāve.

Gadījumā, ja tomēr cilvēks ir ielūzis ledū, ir jācenšas saglabāt mieru. Nevajadzētu aktīvi kustēties, jāmēģina rokas izcelt virs ledus un jāmēģina izvelties, izcelt sevi no āliņģa. Nevajadzētu uzreiz celties stāvus, bet līšus jālien uz krastu. 

"Arī garāmgājējiem, līdzcilvēkiem pēc iespējas drīzāk jāzvana dienestiem un jāskatās, kādā veidā varētu palīdzēt [ledū ielūzušam] cilvēkam, atceroties, ka nevajag apdraudēt arī sevi," sacīja Vītola.

Līdz šim ir bijuši divi glābšanas gadījumi, kad VUGD izglābis ledū ielūzušus cilvēkus, bet divos gadījumos cilvēki noslīkuši. Vairākos gadījumos VUGD palīdzība nav bijusi nepieciešama, jo nelaimē nonākušajiem ir palīdzējuši līdzcilvēki, atzina dienesta pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti