Dienas ziņas

Multimediāls projekts «diagnoze – vēzis»

Dienas ziņas

Studenti māca pasniedzējus

VUGD informē seniorus par dūmu detektoriem

VUGD: Izpratne par dūmu detektoru nepieciešamību ir nepilnīga

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji oktbrī rīko prevencijas pasākumus senioriem par ugunsdrošību. Tajos akcentēta obligātā prasība no nākamā gada savā mājvietā ierīkot dūmu detektoru. Pēc jau aizvadītām tikšanās reizēm ugunsdzēsēji glābēji secinājuši – izpratne par dūmu detektoriem un to nepieciešamību ir, taču nepilnīga.

Uz tikšanos ar VUGD pārstāvjiem Daugavpilī seniori ieradās, jau iepriekš dzirdējuši par Ugunsdrošības noteikumu prasību izmaiņām, kas paredz, ka no nākamā gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Lielākā neziņa bija par to, kā tie darbojas un vai tiešām spēj brīdināt par nelaimi.

"Nevarēju iedomāties, kā tas dūmu detektors darbojas. Mums nodemonstrēja. Skaņa ir ļoti skaļa! Uzdzirdēsi no jebkuras vietas dzīvoklī," pauda Raisa Ņefedova un Marija Griņeviča.

Tikšanās laikā seniori atzina – lai gan dūmu detektoru iegāde ir papildu tēriņi, tie tomēr nepieciešami katrā mājoklī. "Saprotams, ka tas ietekmēs finanses, taču tas ir mūsu pašu drošībai. Labāk samaksāt piecus eiro par dūmu detektoru, nekā maksāt sodu sākot no 30 līdz 280 eiro," atzina abas daugavpilietes.

Kaut arī veikalos dūmu detektoru izvēle tik liela, ka var apjukt, funkcija tiem visiem viena – ar skaļu skaņas signālu brīdināt par sadūmojumu mājoklī. Uzmanība jāpievērš vien tam, lai uz tā ir burti “CE”, kas liecina par detektora atbilstību Eiropas standartam. "Katrā dzīvoklī jābūt vismaz vienam detektoram. Protams, var uzstādīt arī vairākus. Kas attiecas uz privātmājām – uz katru stāvu jābūt vismaz vienam detektoram," norādīja VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Dmitrijs Karpovs.

Pārbaudīt, vai dūmu detektori mājokļos no jaunā gada ir uzstādīti, VUGD pārstāvji dosies tikai gadījumos, kad tiks saņemtas sūdzības. Lielāku uzmanību dūmu detektoru esamībai turpmāk pievērsīs arī mājokļu apdrošinātāji, jo līdz šim tā nebija obligāta prasība.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins atgādināja, ka no 1. janvāra mainās ugunsdrošības prasības un klientiem tās būtu jāievēro. "Un, ja notiek kaut kas, apdrošinātājs paskatīsies, vai dūmu detektoru neesamība ir saistīta ar šo negatīvo [notikumu]. Un, ja ir saistīta, tas nozīmē, ka ugunsdrošības prasības nav ievērotas, nu, un tad jau var būt saruna par kompensācijas lielumu vai par atteikumu," pauda Abāšins.

Šogad ugunsgrēkos bojā gājuši vairāk nekā 60 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji uzsver, ka liela daļa no nelaimēm nebūtu notikusi, ja vien mājokļos jau būtu uzstādīti dūmu detektori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt