VUGD ik gadu steidz palīgā simtiem nelaimē nonākušu dzīvnieku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) gandrīz ik dienu steidzas palīgā nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. Piemēram, pērn glābēji palīdzēja vairāk nekā 800 kustoņu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta PalkavnieceZane Mače
  Lai nelaimes nenotiktu, glābēji aicina cilvēkus parūpēties par saviem mīļdzīvniekiem. Piemēram, atstājot logu vēdināšanas režīmā, jāpārliecinās, ka kaķis nemēģinās pa to izkļūt laukā. Dienestā stāsta, tieši peļu junkurus glābts nākas visbiežāk.

   

  "Tiešām visbiežāk dažādās nelaimēs nokļūst tieši kaķi. Ir arī suņi, putni. Lauku reģionos tie bieži vien ir meža dzīvnieki vai mājlopi, kas, piemēram, iestiguši dubļos, iekrituši kādā akā vai bedrē.

  Taču ne visos gadījumos, kad VUGD steidzas palīdzībā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, šo palīdzību izdodas arī sniegt. Jo, piemēram, gadās tā, ka cilvēks, kurš pats ir izsaucis glābēju, iebilst pret to, ka viņa sienā tiek izsists caurums, lai atbrīvotu aiz tā iesprūdušu, piemēram, putnu," stāsta VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

  Pēc viņas teiktā, VUGD arī ne visos gadījumos dodas palīgā dzīvniekiem, proti, glābēji, dodas tikai tajos izsaukumos, kad ir apdraudēta dzīvnieka veselība vai dzīvība.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti