VUGD gaidāma vadības maiņa

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) gaidāma vadības maiņa. Līdzšinējais ilggadējais priekšnieks, ģenerālis Oskars Āboliņš informējis iekšlietu ministru, ka vēlas doties izdienas pensijā. Āboliņš dienestā nostrādājis vairāk nekā 31 gadu, no tiem gandrīz 12 gadus vadījis dienestu.

"Šis lēmums nav pieņemts pēkšņi. Tas brieda jau ilgāku laiku. Es centos godprātīgi strādāt, lai attīstītu dienestu un kalpotu sabiedrībai. Tagad vēlos vairāk laika veltīt ģimenei un meklēt jaunus izaicinājumus.

Pēdējie gadi profesionālajā jomā bija sarežģīti. Covid-19, pandēmija, karš Ukrainā, kritiskais personāla trūkums dienestā.

Un tam visam pāri ir uzdevums attīstīt profesionālu, mūsdienīgu dienestu, kas sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvu pakalpojumu. Kopīgiem spēkiem tas ir izdevies, tāpēc atvaļinos ar labi padarīta darba sajūtu un lepnumu, ka 31 gadu un trīs mēnešus esmu bijis daļa no VUGD, viens no ugunsdzēsējiem. Paldies kolēģiem un sadarbības partneriem par atbalstu un sadarbību!" sacīja Āboliņš.

Plānots, ka Āboliņš paliks amatā vēl līdz 31. martam. Gaidāms, ka jaunais VUGD priekšnieks būs viens no līdzšinējiem vietniekiem, visticamāk, pulkvedis Mārtiņš Baltmanis.

VUGD informēja, ka dienestu Āboliņš sāka 1992. gadā Rīgas pilsētas pārvaldes Centra rajona nodaļas (tagadējā 3. daļa Matīsa ielā Rīgā) ugunsdzēsēja amatā. Turpmākajos gados bijis Rīgas reģiona pārvaldes operatīvais dežurants, Rīgas pilsētas pārvaldes Centra rajona daļas komandieris, Ugunsdzēsēju profesionālās skolas priekšnieks, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks, ieņēmis arī citus amatus. 2011. gada 2. aprīlī apstiprināts VUGD priekšnieka amatā.

Šo gadu laikā Āboliņš piedalījies sarežģītu un plašu ugunsgrēku dzēšanā, vadījis dzēšanas un glābšanas darbus tādos notikumos kā ugunsgrēks Rīgas pilī, ēkas sabrukums Zolitūdē, kā arī piedalījies valsts un starptautiska mēroga drošības pasākumu plānošanā un nodrošināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti