Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākas NATO aizsardzības ministru sanāksme

VUGD mācās, imitējot kuģa avāriju

VUGD Daugavā imitē kuģa avāriju ar 44 izglābtiem cilvēkiem

Pēc divu kuģu sadursmes Daugavā pie Zaķusalas 44 izglābti cilvēki, no tiem desmit gan ievainoti. Tik dramatisku scenāriju gada apjomīgākajās mācībās trešdien, 26. jūnijā, izspēlēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Lai darbu atspoguļošana iegūtu reālus vaibstus, starp kuģa pasažieriem bija arī žurnālisti – viņi uz savas ādas izbaudīja gan slīkšanu, gan izglābšanu.

Lai gan viss ir iestudēts un tūristu kuģīša avārija tiek imitēta, viss pārējais notiek pa īstam - viena pēc otras Daugavas krastā piebrauc ugunsdzēsēju automašīnas un glābēji dodas pēc cilvēkiem. Glābēji arī atgādina, ka, metoties palīgā slīkstošajiem, nekādā gadījumā nedrīkst apdraudēt sevi. Slīcējam glābējs būs riņķa vai dēļa vietā.

Lai atsvaidzinātu pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, visiem cietušajiem palīdzību sniedza paši glābēji. Mācībās piedalījās četras ugunsdzēsēju un divas pašvaldības policijas laivas un 20 glābēji. Izglābto ir divas reizes vairāk!

Mācībās inscenēta situācija, ka atpūtas kuģis ir sadūries ar kuteri un vairāki cilvēki, kas atradās uz abiem peldlīdzekļiem, ir cietuši un pārkrituši pār bortu. Līdztekus sadursmes rezultātā kuģa un kutera korpusos ir radušās sūces un abi peldlīdzekļi dreifē Daugavas akvatorijā. Uz avārijas vietu tiek izsaukti ugunsdzēsēji glābēji, kuri veic cilvēku glābšanu un sniedz pirmo palīdzību izglābtajiem.

Praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iemaņas, kā arī trenēt veikt un vadīt glābšanas darbus ūdens akvatorijā.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas komandieris un mācību organizators Agris Asups vērtē, ka treniņš ar cilvēku glābšanu uz ūdens bijis veiksmīgs. "Mācības norisinājās veiksmīgi, visi cietušie ir izglābti. Gan tie, kuri bija iekrituši ūdenī, arī tie, kuri atradās uz kuģa un bija cietuši, ar dažādām traumām. Visi ir izglābti un nogādāti krastā," stāsta Asups.

VUGD Daugavā imitē kuģa avāriju ar 44 izglābtiem cilvēkiemZane Mače

  Dienesta speciālisti glābēju rīcībai sekojuši gan no laivas, gan krastā un visas darbības tiks izvērtētas. Tas palīdz saprast, kā dienests strādā, kā sadarbojas ar citiem dienestiem un kur ir nepieciešami uzlabojumi. Tomēr kopumā Asups saka, mācības bijušas veiksmīgas.

  Atpūšoties pie ūdens ir jābūt uzmanīgiem. Ja nelaime tomēr notiek, tad nekavējoties jāzvana uz 112.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti