Dienas ziņas

Vērienīgi remontdarbi Vilces skolā

Dienas ziņas

Ventspils biznesa inkubators jaunā attīstības līmenī

VUGD mācās glābt liftā iestrēgušos

VUGD darbinieki Liepājā mācās glābt liftā iestrēgušos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šonedēļ Liepājā trīs dienas norisinās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mācības, kā rīkoties gadījumos, ja lifta kabīnē iestrēgst cilvēki. Mācību galvenais mērķis –  iemācīties, kā neradīt tehniskus bojājumus un saglabāt liftu darbības kārtībā arī pēc evakuācijas darbiem. Pilsētas divu lielāko namu apsaimniekotāju pārvaldībā pašlaik ir 61 lifts. Lielākā daļa no tiem būvēti septiņdesmito gadu beigās.

VUGD rīkotajās mācībās piedalījās arī uzņēmuma SIA "Recept – Holding Lifts" pārstāvji, kas ikdienā veic daudzdzīvokļu māju liftu uzraudzību un remontu. Viņi atzīst, ka liftu kopējais tehniskais stāvoklis ir atbilstošs to vidējam mūžam un ieguldījumiem tajos. Reizi gadā liftiem tiek veikta tehniskā apskate, un neiztikt arī bez ikmēneša uzturēšanas darbiem.

"Es uzskatu, ka lifti ir tehniski normālā stāvoklī. Viņi, protams, savu laiku ir nokalpojuši, jo pēc vecajiem noteikumiem ekspluatācijas laiks viņiem ir divdesmit pieci gadi, bet viņiem visiem jau ir pāri divdesmit pieciem. Ja viņus labi uztur, viņi vēl brauc," teica SIA "Recept – Holding Lifts" Liepājas iecirkņa pārstāvis Uģis Zilaisgailis. "Lifti arī tomēr ir tehnika. Visu laiku prasās kaut ko remontēt. Nav tā, ka viņi ir ideālā stāvoklī, bet nu nav nekas tāds liels."

Galvenais faktors, kādēļ rīkotas šāda veida mācības ir, jo nereti pēc tajā iesprūdušu cilvēku evakuācijas lifti tiek bojāti. Līdz ar to nepieciešams remonts, par kuru jāmaksā konkrētās mājas iedzīvotājiem.

''Risinājums ir tāds, ka vairāku dienu garumā sadarbībā ar liftu kompānijas darbiniekiem mēs apmācām visus Liepājā strādājošos ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus, jo šos liftus ir iespējams atvērt bez vardarbības," skaidro SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” valdes loceklis Artis Rimma.

''Mācības es vērtēju ļoti pozitīvi, jo, ja mēs nesaņemtu šādas praktiskās iemaņas, mums nāktos sabojāt liftu mehānismu," teica VUGD  Liepājas 1. daļas vada komandiera vietnieks Raivis Lukašs.

VUGD pārstāvis atzīst, ka gadījumi, kad cilvēki netiek ārā no liftiem, nav pārāk bieži. Pērn VUGD Kurzemes reģiona brigāde saņēmusi vien piecus izsaukumus. Tādēļ glābēji atzīst, ka šādās situācijās trūkst prakses. 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti