VUGD aicina neriskēt staigāt pa trauslu ledu

Iestājoties siltākam laikam, Latvijas ūdenstilpnēs samazinās ledus biezums un ledus kļūst trauslāks, palielinās ielūšanas iespēja ledū, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus neriskēt ar savu veselību un dzīvību un nestaigāt pa nedrošo ledu, kā arī zemledus makšķerniekiem rūpīgi izvērtēt izvēlēto makšķerēšanas vietu.

Pavasarī ledus visneizturīgākais ir vietās, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos, zvejnieku izcirsto āliņģu vietās. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.

Diemžēl pieaugušie, staigājot pa ledu un makšķerējot, rada bērniem un pusaudžiem nepareizu priekšstatu un ar savu rīcību netieši mudina arī viņus paslidināties pa ledu.

VUGD aicina vecākus un skolotājus ar bērniem un pusaudžiem pārrunāt to, cik bīstamas ir rotaļas uz ledus un cik bēdīgas sekas var būt šai pārdrošībai. Tāpat, baudot saulainās brīvdienas, kategoriski ir aizliegts pastaigāties Jūrmalā vai citās ūdens tilpnēs pa ledu. Dabas skaistumu ir iespējams baudīt no krasta, tādējādi pasargājot savu un tuvinieku veselību un dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti