VUGD aicina neiegādāties nesamērīgi dārgus dūmu detektorus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien, 28. februārī, saņēmis informācju, ka vairākiem iedzīvotājiem piedāvāts iegādāties dūmu detektoru par 80 līdz 100 eiro. VUGD aicina iedzīvotājus neizmantot šo piedāvājumu un dūmu detektorus iegādāties oficiālās tirdzniecības vietās, kur vienkāršākie to modeļi maksā no 5 līdz 10 eiro.

VUGD uzsver, ka dūmu detektors ir viens no lētākajiem un efektīgākajiem veidiem, kā savlaicīgi pamanīt izcēlušos ugunsgrēku un pasargāt savu dzīvību un īpašumu no postošas ugunsnelaimes. Tā ir neliela izmēra ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos sadūmojumu un par to ar spalgu skaņas signālu brīdina mājokļa iemītniekus par izcēlušos ugunsnelaimi, tādejādi pievēršot ikviena tuvumā esošā cilvēka uzmanību vai pamodinot aizmigušus cilvēkus.

Dienests norāda, ka, iegādājoties dūmu detektoru, jāpievērš uzmanība tam, lai uz tā korpusa būt "CE” marķējums un informācija par detektora atbilstību Eiropas standartam "EN 14604". VUGD pieredze liecina, ka lielākoties mājokļos, kuros izcēlušies ugunsgrēki, nav bijuši uzstādīti dūmu detektori. Savukārt tajos mājokļos, kur bija dūmu detektori, nelaime tika pamanīta savlaicīgāk un cilvēki spēja izglābties un operatīvāk izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD arī atgādina, ka ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka dūmu detektori obligāti būs jāuzstāda mājokļos no 2020. gada 1. janvāra. Dienests aicina iedzīvotājus neiekrist uz pārlieku dārgiem negodprātīgu cilvēku vai tirgotāju piedāvājumiem un dūmu detektorus iegādāties tikai oficiālās tirdzniecības vietās, rūpīgi izvērtējot detektora cenu un pārliecinoties par tā atbilstību Eiropas standartam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti