Panorāma

Aicina skolās noteikt obligāto eksāmenu fizikā

Panorāma

“Maskavas namu” prasa iesaldēt saistības ar Putinu dēļ

VSAA: Slimības pabalstu izmaksāšanas situācija uzlabojas

VSAA: Situācija slimības pabalstu izmaksāšanā uzlabojas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iesniegumu skaits par valsts apmaksātiem slimības pabalstiem šogad turpinājis būtiski pieaugt. Piemēram, martā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņēmusi 127 000 iesniegumu. Tas ir nedaudz mazāk nekā februārī, tomēr vienlaikus daudz vairāk, nekā citkārt ierasts.

VSAA atgādināja, ka saistībā ar ļoti lielo saņemto iesniegumu skaitu ticis pagarināts termiņš, kura laikā tās darbinieki pieņem lēmumu par pabalsta izmaksu. Vēl līdz 22. aprīlim šis termiņš ir 30 dienas līdzšinējo desmit dienu vietā. Lai nebūtu kavēšanās ar pabalstu izmaksu, aģentūras darbinieki strādā virsstundas.

"Skaits joprojām ir ārpus ierastā, kāds ir bijis līdz tam laikam, kad iesniegumu skaits rekordlielā skaitā palielinājās. Ir kapacitātes trūkums pabalstu piešķiršanā, un, kā zināms, ir pieņemti likuma grozījumi, kas vēl paredz līdz 22. aprīlim iesniegtos iesniegumus Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai tātad izskatīt un lēmumus pieņemt 30 dienu laikā.

Jāsaka, ka situācija uzlabojas, un iet arvien labāk. Ja mēs paskatāmies uz šīs nedēļas pirmdienu, tad tie bija 84 000 neapstrādātu iesniegumu, bet uz šodienu tie ir tikai 77 000,"

sacīja VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vadītāja Aiva Zīrāka.

Aģentūrā prognozēja, ka tās darbs normalizēsies, kā ierasts – vasaras periodā, kad cilvēki slimo mazāk. Tomēr saistībā ar izmaiņām, kas paredz, ka no šī mēneša valsts izsniegtā "B" lapa darbiniekiem pienāksies dienu agrāk nekā līdz šim, iesniegumu skaits varētu atkal pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti