Voika atstāj «Delnas» padomes priekšsēdētājas amatu

Sabiedrības par atklātību „Delna" padomes priekšsēdētāja Inese Voika nolēma atstāt amatu, lai turpmāk pilnībā pievērstos Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisijas darbam, informēja „Delna".

Voika norādīja, ka pēc Zolitūdes traģēdijas sabiedrībai vajadzīgas atbildes, kas valstī un sistēmā līdz šim ir bijis nepareizi, tāpēc „Delna" rosināja veidot sabiedrisko izmeklēšanas komisiju un uzraudzīja komisijas izveides procesu. „Es kā „Delnas" padomes priekšsēdētāja uzņēmos iniciatīvu. Saprotot, ka tas ir apjomīgs un sabiedriski nozīmīgs darbs, esmu pieņēmusi lēmumu pārtraukt pildīt „Delnas" padomes priekšsēdētājas amata un turpināt darboties tikai Zolitūdes komisijā," savu lēmumu skaidro Voika.

„Delnas" ikdienas darbu turpinās kolektīvs tā direktora Gundara Jankova vadībā.

Jankovs visas komandas vārdā izsaka pateicību Inesei Voikai par ieguldīto darbu „Delnā", virzot organizāciju uz kopīgu mērķu sasniegšanu. „Es ļoti augstu novērtēju Ineses Voikas lēmumu darboties tikai Zolitūdes komisijā, lai profesionāli palīdzētu sabiedrībai atbildēt uz jautājumiem par Zolitūdes traģēdijas iemesliem. „Delna" turpinās neatkarīgi sekot līdzi Zolitūdes traģēdijas notikumu izmeklēšanas attīstības gaitai," pauda Jankovs. "Šis ir protams, Voikas kundzes lēmums, pieņemts pilnīgi neatkarīgi no tā, kas izskanējis sabiedrībā, un nekādā veidā tas nav no malas ietekmēts. Un Voikas kundze, cik man ir sanācis ar viņu runāties, apzinoties šo te darbu apjomu, kas ir jādara šajā komisijā, nesaskatīja iespēju darboties gan Delnā, gan šajā komisijā. Jā, tātad tā ir Voikas kundzes izšķiršanās, un mēs respektējam šo lēmumu."

Gundars Jankovs
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Padomē vēl ir korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, atvaļināts aizsardzības un labas pārvaldības speciālists Jānis Ātrens, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš un žurnālists Pauls Raudseps.

Voika bija „Delnas" padomes priekšsēdētāja kopš 2010.gada aprīļa, kā arī laika posmā no 1998.-2004.gadam.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijas sabiedriskā izmeklēšanas komisija strādās gadu – līdz 2014. gada 31. decembrim. Komisijā darbosies pārvaldības speciāliste Baiba Rubesa, bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, biedrības "Sabiedrība par atklātību – "Delna"" padomes priekšsēdētāja Inese Voika, komisiju vadīs bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš. Komisija izmeklēs novembra nogalē Zolitūde notikušo traģēdiju, kad iebruka veikala „Maxima" ēkas jumts un gāja bojā 54 cilvēki.

Komisija gan sāka darbu, izpelnoties sabiedrības nosodījumu par plānotajiem izdevumiem – 150 000 latu gadā, Komisija gan uzreiz pauda gatavību pārskatīt plānotos izdevumus, Kažociņš aicināja valdību atlikt lēmumu par komisijas finansējumu, lai pārskatītu tāmi un samazinātu izdevumus. „Šī tāme nav perfekta," atzina Kažociņš. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ viņš lūgšot valdību galīgo lēmumu par prasīto naudu vēl nepieņemt līdz 7.janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti