Aktuālā intervija

Latvijas Peldēšanas federāciju turpmāk vadīs Aivars Platonovs

Aktuālā intervija

VARAM mudina iedzīvotājus izvēlēties e-pakalpojumus

Uz KNAB priekšnieka amatu pieteikušies 10 cilvēki. Konkursa komisija sāk darbu

Voika apšauba Kalnmeiera lomu KNAB vadītāja atlasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ņemot vērā Ģenerālprokuratūras kūtro rīcību ar pārbaudi par iespējamo kukuļa piedāvāšanu bijušajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājam, būtu apšaubāma ģenerālprokurora dalība KNAB priekšnieka atlases komisijā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Aktuālā intervija” pauda labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika.

Voika norādīja uz kavēšanos ar pārbaudi par iespējamo kukuļa piedāvāšanu KNAB izmeklētājam Jurim Jurašam: “Ne KNAB, ne prokuratūrā šobrīd nekas nav noticis. Un KNAB veselu gadu nekas nav noticis. (..) Kukuļdošana lielā apmērā ir noziegums, un tas ir jāpārbauda. Un, ja to nepārbauda, tas ir kaut kas tāds ļoti nopietns, kas aizēno visu šo procesu.”

Turklāt viņa apšauba ne tikai KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka darbu, bet arī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lomu KNAB jaunā šefa atlases komisijā, jo viņš pašlaik “piesedzot” šo noziegumu.

Arī Juris Jurašs iepriekš asi kritizē ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, apgalvojot, ka ģenerālprokurors nav izrādījis interesi izmeklēt valstiski nozīmīgus koruptīvus noziegumus. 

Ziņots, ka augusta sākumā Jurašs publiski atklāja, ka viņam izteikts miljonu eiro vērta kukuļa piedāvājums, lai ietekmētu bijušā "Latvijas dzelzceļa" šefa Uģa Magoņa krimināllietu. Viņš par to informējis KNAB vadību, tomēr tā neesot rīkojusies.

Taču pēc šīs informācijas publiskošanas pret Jurašu tika ierosināts kriminālprocess par slepenas informācijas izpaušanu.

Tikmēr jūlija beigās Jurašs saņēmis KNAB priekšnieka parakstītu rīkojumu, kurš paredz, ka tiek izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar viņu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti