VNĪ: Cerībā atsākt būvdarbus Tabakas fabrikā «RBSSKALS» iesniedza nederīgu bankas apliecinājumu

SIA „RBSSKALS Būvvadība” iesniegusi vēstuli ar nederīgu AS „Citadele banka” apliecinājumu cerībā atsākt būvdarbus Tabakas fabrikas ēkā Rīgā, informēja valsts AS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ). Uzņēmums gan šo apgalvojumu noliedz.

Izskatot AS „Citadele banka” apliecinājumu, VNĪ konstatēja, ka bankas garantija tiks izsniegta, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts starp AS „Citadele banka” un SIA „RBSSKALS Construction”. Savukārt SIA „Lursoft” publiskajā datu bāzē pieejamā informācija vēsta, ka SIA „RBSSKALS Construction” ir cita juridiskā persona, ar kuru VNĪ nav nekādas līgumsaistības.

Tādējādi VNĪ secina, ka AS „Citadele banka” apliecinājums nav attiecināms uz līgumā starp SIA „RBSSKALS Būvvadība” un VNĪ noteiktajām prasībām par līguma saistību izpildes bankas garantijas vai apdrošinātāja galvojuma formu pēc būtības.

Turklāt papildinātās līguma saistību izpildes garantijas bija jāiesniedz līdz 31.maijam un līdz 4.augustam.

Savukārt būvuzņēmuma pārstāvji uzsver, ka bankai "Citadele" ir noslēgts līgums ar visu "RBSSKALS" grupu, kā ietvaros to pārstāv "RBSSKALS Construction". Šī izsniegtā garantija attiecas uz bijušās Tabakas fabrikas projekta izpildi un tā sāks darboties no tā mirkļa, kad projekta pasūtītājs VNĪ atļaus "RBSSKALS Būvvadība" atsākt darbus konkrētajā objektā.

Iepriekš, “RBSSKALS Būvvadība” iesniedza VNĪ un Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība) bankas “Citadele” izsniegtu līgumsaistību izpildes galvojumu par bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā projektu izpildi.

Ziņots, ka rekonstrukcijas darbus pilnsabiedrība "RBSSKALS" Tabakas fabrikā sāka šī gada janvārī, taču tad ēkas pārbūve aizķērusies. Līdz ar to tika atlikta šovasar solītā Jaunā Rīgas teātra pārcelšanās uz pagaidu mītni, lai rekonstrukciju varētu sākt teātra ēkā Lāčplēša ielā.

Savukārt 11.augustā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNI) paziņoja par vienpusēju līguma laušanu būvnieka darbu kavējuma dēļ. Lai turpinātu darbu pie Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanu, VNĪ veiks sarunu procedūru par būvdarbiem objektā. Ēka ekspluatācijā varētu tikt nodota nākamā gada rudenī, lēš VNĪ.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti