VM: Zvidriņa ar apgalvojumiem par RAKUS valdi pārsteidzās

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas jūnijā paustie izteikumi, ka Latvijas lielākās slimnīcas Rīgas Austrumu slimnīcas valde zaudējusi uzticību, ir bijuši pārsteidzīgi, ceturtdien, 21.jūlijā, atzīst veselības ministre Anda Čakša.

Jūnijā Zvidriņa skaidroja, ka, saņemot no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ziņas, ka slimnīcā ir ļoti daudz problēmu, sistēma nav sakārtota un ir vairākas rindas, situācija pārrunāta ar Austrumu slimnīcas valdi, bet no slimnīcas neesot saņemts projekts, kā uzlabot situāciju.

Rīgas Austrumu slimnīcas valde gan amatus nezaudēja, tomēr tika uzdots nedēļas laikā sagatavot atskaiti par padarīto. Tagad Veselības ministrijas vadība to izskatījusi.

„Galvenā mūsu atziņa, ka mums – Veselības ministrijai kopā ar valdi ir jāturpina strādāt,” saka ministrijas valsts sekretāra vietnieks Kārlis Ketners. „Pamatvirzieni mums joprojām ir pacientu rindu optimizācija un organizācija, it sevišķi onkoloģiskā sektora blokā, informēšana, uzlabot komunikāciju starp struktūrvienībām un pacientu un personālu,” norāda Ketners.

„Mēs esam apsprieduši jautājumus par korupcijas apkarošanu, slimnīcā izstrādāts attiecīgi korupcijas apkarošanas plāns, ko jāturpina īstenot. Par rindu mazināšanu – jāņem vērā, ka ir pasākumi, kas iespējami bez papildu naudas līdzekļiem, kas ir organizatoriski, otrā problēma ir problēma ar kopējo finansējumu nozarei. Acīmredzot bez papildu finansējuma būtiski samazināt rindas nav iespējams,” pauž Ketners.

Diskusijas par RAKUS vadības atbilstību amatam sākās pēc tam, kad kļuva zināms, ka ārpus rindas medicīnisko palīdzību bija saņēmis toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kurš šī iemesla dēļ zaudēja amatu.

Pēc tam tad arī Zviedriņa norādīja, ka ir sagatavots lēmums par RAKUS valdes atlaišanu, pamatojot to ar KNAB un prokuratūras sniegto informāciju par paralēlām rindām, kā arī neoficiālu pacientu pieņemšanu RAKUS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti