Dienas notikumu apskats

Topošā koalīcija atbalsta Kučinska valdības deklarācijas prioritātes

Dienas notikumu apskats

Starptautiski auditori pārbaudīs «airBaltic» pusgadu; tam tērēs līdz 100 000 eiro

VM kļuvusi pielaidīgāka, taču joprojām ir pret bulciņu pārdošanu skolu kafejnīcās

VM neļaus bulciņām atgriezties skolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Veselības ministrija (VM) ir gatava nākt pretī pārtikas ražotājiem un atsevišķus noteikumus par ēdināšanu mainīt, taču bulciņas tik un tā skolās tirgot nevarēs.

Kopš gadumijas atļauto produktu saraksts skolu kafejnīcās ir kļuvis daudz īsāks. VM mērķis bija ēdienu skolās padarīt veselīgāku, taču pārtikas ražotāji un skolēnu ēdinātāji ir sašutuši, uzskatot VM izstrādātos grozījumus skolēnu uztura noteikumos par nesamērīgi striktiem.

Piemēram, ārpus ēdienkartes skolās vairs nevar tirgot nekāda veida bulciņas un picas, kuras līdz šim skolēni labprāt ēda. Tāpat aizliegti ir aromatizētāji un krāsvielas.

Ēdinātāju bažas ir sadzirdējusi Zemkopības ministrija (ZM), kas jau ir vienojusies ar Veselības ministriju jaunos noteikumus mainīt.

„VM mums piektdien vakarā ir iesūtījusi noteikumu projekta grozījumus, un mums šodien būs sanāksme ar nevalstiskajām organizācijām, kur mēs izrunāsim produktu kritērijus, un, pamatojoties uz rezultātiem sanāksmes beigās, mēs arī gatavosim savus iebildumus un nosūtīsim tos VM,” saka Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktore Dace Ugare.

Tikai dažos punktos VM ir gatava nākt pretī ražotājiem, piemēram, atļaujot skolēnu ēdināšanā izmantot dabīgos aromatizētājus un dabīgās pārtikas produktu krāsvielas. Savukārt kafejnīcās skolās varēs pārdot pārtikas produktus ar pilngraudu maizi, sviestu, un, iespējams, arī džemu ar noteiktiem kvalitātes kritērijiem.

Tomēr ministrija vēlas saglabāt lielāko daļu jauno noteikumu. Veselības ministrijas pārstāve Inga Birzniece stāsta, ka bulciņas kafejnīcās neatgriezīsies. „Mēs no savas puses esam atstājuši spēkā esošo normu, ka miltu konditorijas izstrādājumus, piemēram, bulciņas, skolā varēs tikt iekļautas kompleksajā vai izvēles ēdienkartē. Ja bulciņas nevienā no šīm ēdienkartēm nebūs iekļautas, tad tās realizēt izglītības iestādē vai izglītības iestāžu teritorijā nevarēs,” uzsver Birzniece.

Noteikumi attiecas arī uz ārstniecības, sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēm. Veselības ministrijas pārstāve Inga Birzniece gan nespēja pateikt, kad grozījumus varētu skatīt valdība, tomēr tas varētu notikt kādā no tuvākajām Ministru kabineta sēdēm.

Kā ziņots, ar 1.janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt tādus produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji. Līdz ar to ražotājiem radušās problēmas, jo aizliegto piedevu sarakstā nokļuva arī dabīgās krāsvielas, kas ražotas, piemēram, no burkāniem vai bietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti