VM konkursā pārbaudīs, vai bez konkursa izvēlējusies labākos slimnīcu vadītājus

 Vien mēnesi pēc vairāku jaunu valdes locekļu iecelšanas vairākās slimnīcās Veselības ministrija (VM) izsludinājusi konkursus, lai pārliecinātos, ka izvēlējusies piemērotākās personas.

Kā liecina informācija VM mājaslapā, 13.martā izsludināts konkurss uz valdes locekļu amatiem visās četrās slimnīcās, kurās 18.februārī ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa bez konkursa iecēla valdes locekļus. Konkursi attiecas tikai uz jauniecelto valdes locekļu vietām - Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, kā arī Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

VM pārstāvis Oskars Šneiders skaidroja, ka konkurss izsludināts, lai "noņemtu jebkādas bažas", ka jaunieceltie valdes locekļi varētu neatbilst ieņemamajam amatam un prasībām.

Oskars Šneiders

Vaicāts, vai ministrija saņēmusi pārmetumus par esošo valdes locekļu atlases procesu, Šneiders norādīja, ka pārmetumi izskanēja, tomēr viss noritējis atbilstoši likumam, kā arī visi pārmetumi no VM puses atspēkoti. Jaunais konkurss paredzēts, lai uzsvērtu, ka atlases process ir caurskatāms.

Vaicāts, vai, piemēram, Stradiņa slimnīcas jaunais valdes loceklis Normunds Štāls, kurš atbild par būvniecības procesiem slimnīcā, varētu zaudēt amatu, Šneiders skaidroja, ka tāda iespēja pastāv gan viņam, gan pārējiem jaunajiem slimnīcu valžu locekļiem, ja pieteiksies kāds amatam atbilstošāks pretendents.

Konkurss izsludināts piektdien, 13.martā, un savus pieteikumus pretendenti var iesniegt līdz 22.martam. Vairāk informācijas par prasībām un pieteikumu iesniegšanu iespējams iegūt VM mājaslapas sadaļā "Darba piedāvājumi".

Jau ziņots, ka 18.februārī Zvidriņas sasauktajā ārkārtas akcionāru sapulcē no amata atkāpās Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka, kā arī valdes loceklis Imants Rezebergs, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Sanāksmes laikā tika apstiprināts arī jaunais slimnīcas valdes sastāvs. Zvidriņa nolēma par slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelt līdzšinējo valdes locekli Anitu Slokenbergu, bet par valdes locekļiem - Boku un Kasparu Plūmi, kurš līdz šim ir strādājis Valsts ieņēmu dienestā un Rīgas domes kapitālsabiedrībās.

Tāpat Zvidriņa Stradiņa slimnīcas valdē iecēla Štālu, kurš atbild par slimnīcā notiekošajiem būvniecības procesiem.

Savukārt Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdē iecelts no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes aizgājušais Imants Rezebergs, aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāve Aija Bukova-Žideļuna.

Rezebergs Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdē iecelts tajā pašā dienā, kad atkāpies no amata Austrumu slimnīcā. Centra valdes priekšsēdētājs ir Jānis Buģins, bet valdes locekle - Irina Starkova.

Savukārt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdē iecelts Modris Ciems. Slimnīcas valdes priekšsēdētāja ir Anita Vaivode, bet valdes locekle - Inese Rantiņa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti