Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vakcinācijas centri darbu sāks sestdien

VM informē par Covid-19 vakcinācijas centru gatavību un atklāj kampaņu «2 miljoni iemeslu vakcinēties»

Latvijā turpinās vakcinācijas pret Covid-19 gaita. Vakcinācijai gatavi arī liela mēroga vakcinācijas centri, kuri darbu sāks jau 3. aprīlī. Veselības ministrija (VM) ceturtdien iepazīstināja ar visu liela mēroga vakcinācijas centru gatavību, kā arī informēja par kampaņas “2 miljoni iemeslu vakcinēties” uzsākšanu. Kampaņa ir turpinājums līdz šim veiktajām sabiedrības informēšanas iniciatīvām. 

Pirmie vakcinācijas centri darbu sāks Lieldienu brīvdienās

Ministrijā norādīja, ka pirmie Covid-19 vakcinācijas centri darbu sāks 3. aprīlī astoņās Latvijas pilsētās. 

Sestdien no plkst.10 būs pieejami trīs vakcinēšanas centri Rīgā - Ķīpsalas hallē, centrā "Atta" un Rīgas Centrāltirgus Gastro paviljonā. Šajā laikā darbu sāks arī centri Valmieras Kultūras centrā, Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, Daugavpils Latviešu kultūras centrā un Daugavpils Kultūras pilī, Jēkabpils Sporta centrā, Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā, Liepājas Olimpiskajā centrā un Jūrmalas Sporta skolā. Visi šie centri strādās līdz plkst.18.

Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā izvietotie centri strādās arī svētdien, 4.aprīlī, kā arī pirmdien, 5.aprīlī. Savukārt Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī esošie centri darbosies tikai sestdien.

Savukārt Cēsīs, bijušajā veikalā "Super Netto", vakcinācijas process sāksies svētdien, 4.aprīlī un turpināsies arī pirmdien, 5.aprīlī. Arī šis centrs darbosies no plkst.10 līdz 18.

Vakcinēšanas procesu centros nodrošinās SIA "Veselības centrs 4", AS "Veselības centru apvienība", SIA "Vizuālā diagnostika", Vidzemes un Rēzeknes slimnīcas, SIA "LUC Medical", Latgales medicīnas centrs, Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Kopumā Lieldienu brīvdienām masu vakcinācijas centros būs pieejamas 9883 vakcīnu devas. Visvairāk plānots izpotēt Rīgā - 5400 devu. Vismazāk devu - 308 - iedalītas Rēzeknes centram. Relatīvi maz devu plānots izlietot arī Daugavpilī, kopumā - 473.

Jūrmalas pilsētas domes labklājības pārvaldes vadītāja Laima Grobiņa norādīja, ka Jūrmala veidojusi vienu galveno un vairākus mazākus vakcinācijas punktus: “Mūsu vakcinācijas centrā ir gatavas strādāt 6 brigādes un kopējo jaudu mēs varam sasniegt 5000 vakcinācijas epizodes nedēļā. Un tā kā Jūrmala ir gara – 32 km garumā, mums darbojas paralēli vēl 4 vietas, kur iespējams vakcinēties. Tā ir Jūrmalas slimnīca, Kauguru veselības centrs, Dubultu poliklīnika un Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”.

Tikmēr veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) skaidroja, ka masveida vakcinācijas uzsākšana un šo centru atvēršana iezīmē vakcīnu trūkuma beigas. “Liela mēroga vakcinācijas centrs, kas gaida mediķus, gaida jūs. Vakcīnas ir piegādātas vairāk nekā jebkurā brīdī līdz šim. Un arī vēlāk aprīlī un maijā, un jūnijā vakcīnu būs gana. Tagad ir trešais jautājums – kad jūs būsiet gatavi atnākt,” sacīja ministrs.

Bruņotie spēki sniedz atbalstu vakcinācijas punktiem Rīgā 

No ceturtdienas, 1. aprīļa, Rīgā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsāk sniegt atbalstu vakcinācijas pret Covid-19 punktiem. Atbalstu katrā vakcinācijas punktā sniegs trīs līdz desmit zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un regulāro spēku vienībām. NBS personāla galvenais uzdevums ir organizēt iedzīvotāju plūsmu pie ieejas durvīm, vakcinācijas zālē un pie izejas. 

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā tika atklāts pirmais pašvaldības masu vakcinācijas centrs. Vakcinācijas procesa nodrošināšanai atvēlēta aptuveni 700 kvadrātmetrus liela paviljona daļa, kas aprīkota ar nepieciešamajām mēbelēm un starpsienām. 

Vakcinācijas centrā uz vienu cilvēku paredzēta 25 kvadrātmetru platība, telpām ir laba ventilācija, nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem un vienvirziena kustība, norādīja Rīgas domē. 

NBS līdz 30. augustam visos Latvijas reģionos pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) pieprasījuma ir gatavi nodrošināt vakcinācijas centru atbalstu ar personālu un izvēršamo infrastruktūru – teltīm. 24. martā valdība pieņēma lēmumu, ka NBS vakcinācijas loģistikas procesu pilnībā nepārņems, bet realizēs plānu “A”, kas paredz atbalsta sniegšanu trīs iespējamos virzienos – iesaistoties ātrās reaģēšanas vienību izveidē lieltirgotavu atbalstam ar NBS transportlīdzekļiem un personālu, sniedzot atbalstu veselības nozarei vakcinācijas centru izveidē, nodrošinot gan ar personālu, gan ar izvēršamo infrastruktūru – teltīm, kā arī nodrošinot atbalstu mobilo vakcinācijas punktu izveidē. 

“2 miljoni iemeslu vakcinēties”

Atklājot masu vakcinācijas centrus visā Latvijā, atklāta arī kampaņa “2 miljoni iemeslu, lai vakcinētos”. Tajā virkne sabiedrībā zināmi un ne tik zināmi cilvēki uzrunājot iedzīvotājus gan latviski, gan latgaliski un arī krieviski, skaidro savus iemeslus kādēļ vakcinēties un iedrošina to darīt visus.

“Laikā, kad Latvijā pamazām ienāks aizvien lielāks vakcīnu apjoms, mums ir svarīga ikviena iedzīvotāja motivācija vakcinēties, jo tikai tādējādi mēs kā valsts varam sevi pasargāt. Kolektīvā imunitāte ir mūsu kopīgs sasniegums. Kopīgs lēmums, kas balstīts mūsu katra individuālā motivācijā. Šajā laikā katram šī motivācija ir sava – vienam vēlme ceļot, otram vēlme satikties, citam laiks ar tuvākajiem. Lai savu personīgo motivāciju pārvērstu par kolektīvu imunitāti, mēs uzsākam informatīvo kampaņu,” norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Kampaņā iekļautie stāsti un domas ļauj ieskatīties mūsu katra pārdomās, kāpēc vakcinācija ir solis ceļā uz ierasto dzīves ritmu. Jo lielāks būs vakcinēto skaits sabiedrībā, jo mazāks risks smagai saslimšanai un būtiskiem ierobežojumiem veselības aprūpes pieejamībā un citos sabiedriskās dzīves ierobežojumos, atzīmēja VM.

Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas saslimšanas gadījumā. Pieredze citās valstīs, kur jau īstenota plaša sabiedrības vakcinācija, liecina, ka visas šobrīd Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, novēršot smagu Covid-19 slimības gaitu un hospitalizāciju. 

VM norādīja, ka šobrīd vakcinācija visaktīvāk notiek prioritārajā grupā “seniori vecumā virs 70 gadiem” un “iedzīvotāji ar hroniskām slimībām”. Šobrīd kaut vienu vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 114 830 iedzīvotāji, no tiem 23 871 ir pabeidzis vakcināciju, jo saņēmuši tiem paredzēto otro vakcīnas devu.

Tāpat otrdien un trešdien Latvija saņēmusi 68 400 vakcīnu pret Covid-19 devu. VM atzīmēja, ka no tām 12 600 tiks novirzītas otrajām devām, bet visas pārējās paredzētas raitai iedzīvotāju vakcinācijai.

KONTEKSTS:

Latvija ir pieteikusies uz septiņu ražotāju – “BioNTech”/”Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca”/Oksfordas Universitāte, “Janssen” (“Johnson&Johnson”), “CureVac”, “Novavax” un “Valneva” izstrādātām vakcīnām.

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. 

Covid-19 masu vakcinācijas centrus pilnībā plāno noslogot maijā. Bet, tā kā šonedēļ ir saņemts liels vakcīnu daudzums, jau Lieldienu brīvdienās centrus atvērs. 30. martā Latvija saņēmusi ražotāja "Moderna" vakcīnas piegādes daļu – 25 200 devas. Tādējādi kopā ar "AstraZeneca" vakcīnām to daudzums pārsniegs 55 000, kas ir pošu skaits, ko nedēļā var nodrošināt bez lielajiem centriem. Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča izteicās, ka Lieldienu brīvdienās pret Covid-19 varētu sapotēt 10 līdz 12 tūkstošus cilvēku dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt