VM aicina uzņēmumus iesaistīties iedzīvotāju mudināšanā vakcinēties pret Covid-19

Latvijas uzņēmumi aicināti iesaistīties iedzīvotāju mudināšanā vakcinēties pret Covid-19, sadarbojoties ar vakcinācijas procesa organizētājiem un piedāvājot bezmaksas produktu, pakalpojumu kuponus vakcinētajiem Latvijas iedzīvotājiem, informēja Veselības ministrijā (VM). 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) norādīja, ka bonusu piešķiršana vakcinētām personām ir prakse, kas iedzīvotāju motivēšanai vakcinēties tiek izmantota arī citās valstīs. 

“Tā var būt brīvbiļete vai atlaide muzeja apmeklējumam, teātra vai koncerta biļetei; bezmaksas ēdiena vai dzēriena piedāvājums kafejnīcā; produktu dāvanas no Latvijas ražotājiem; bezmaksas sporta nodarbības apmeklējums,” atzīmēja Pavļuts.

Tomēr ministrs akcentēja, ka joprojām vakcinēšanās galvenais mērķis ir katra paša drošība, lai novērstu smagu saslimšanu ar Covid-19, un sabiedrībā kopumā apturēt vīrusa izplatību, taču bezmaksas dāvana var būt pamudinošs solis iedzīvotājiem, kas izprot vakcinācijas nepieciešamību, tomēr vēl tai nav pieteikušies. 

Savukārt, Latvijas uzņēmumiem tā ir iespēja demonstrēt savu sociālo atbildību un piedalīties šobrīd valstij vissvarīgākajā darbā – pandēmijas mazināšanā, atzīmēja Pavļuts.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča pieļāva, ka sadarbības formas iedzīvotāju motivēšanā vakcinēties varētu būt dažādas – vienreizējs kupons visiem vakcinētajiem, kupons, ko izdalīt tikai konkrēta reģiona vai pilsētas vakcinācijas punktu apmeklētājiem; atlaides visiem, kas uzrāda Eiropas Covid-19 sertifikātu.

Uzņēmumi aicināti arī atbalstīt vakcināciju arī savu darbinieku vidū, piemēram, piešķirot bezmaksas brīvdienu vakcīnas saņemšanas dienā vai pēc vakcinācijas, izmaksājot papildu naudas prēmijas vai kā citādi motivējot darbiniekus vakcinēties, norādīja ministrijā.

Uzņēmumi aicināti sūtīt savus sadarbības piedāvājumus uz e-pastu “[email protected]”. Uzņēmumu piedāvājumi, kas neapdraud personas dzīvību vai veselību, neveicina atkarības, tiks publicēti arī VM visos informācijas kanālos, kas regulāri publicē ziņas par vakcinācijas projekta aktualitātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti