VK vadītāja meklējumos «KPV LV» pauž atbalstu Korčaginam, JKP – Grīnhofai

Divas koalīcijā pārstāvētās partijas paudušas atbalstu diviem pretendentiem – Edgaram Korčaginam un Ilzi Grīnhofu – uz Valsts kontroles vadītāja amatu.

Partija “KPV LV” paziņojumā medijiem informēja, ka tās Saeimas frakcija bija uzsākusi pārrunas ar vairākiem potenciālajiem nākamā Valsts kontroles vadītāja amata pretendentiem. Pēc sarunu cikla noslēguma partija nolēmusi izvirzīt Valsts kontroliera amatam Edgaru Korčaginu, kurš pašlaik ir Valsts kontroles padomes loceklis un revīzijas departamenta vadītājs.

Frakciju pārstāvošais deputāts Kaspars Ģirģens norādīja, ka Saeimas frakcijai, izvēloties amata kandidātu, bija svarīgi, lai nākamais Valsts kontrolieris būtu jomas profesionālis, godīgs un ar augstu morālo atbildību. Vienlaikus, lai viņam būtu drosme, redzējums un spējas ar iestādes ziņojumu starpniecību un atklātajiem trūkumiem virzīt reformas publiskajā pārvaldē, lai tā kļūtu atbildīgāka un caurskatāmāka savās darbībās un lēmumos.

Valsts kontroles loma nav tikai “aizrādīt” un izdarīt secinājumus – tās rīcībā ir iespēja līdzdarboties vēl sākumprocesos, kā arī rupjos pārkāpumos piemērot pērn apstiprināto funkciju – ierosināt zaudējumu atlīdzināšanas piedziņu no vainīgajām personām, norādīts “KPV LV” paziņojumā medijiem.

Tikmēr Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķis Krišjānis Feldmans šonedēļ ziņu aģentūrai LETA pastāstīja, ka JKP valsts kontroliera amatā vēlētos redzēt Valsts kontroles Otrā revīzijas departamenta direktori, VK padomes locekli Ilzi Grīnhofu. Feldmans pastāstīja, ka viņas atbildības jomā ir tēmas, kas saistītas ar aizsardzību, iekšlietām, tiesu varu, valsts drošību, kā arī korupcijas novēršanu un apkarošanu.

"JKP valde nolēma kontroliera amatam virzīt Grīnhofu. Viņai ir gan atbilstoša izglītība, gan ilgstoša pieredze darbā VK. Grīnhofa sevi parādīja kā kompetentu, politiski neitrālu profesionāli ar uzsvaru uz būtiskajām un sarežģītajām jomām, par ko atbild viņas departaments," teica Feldmans, piebilstot, ka Grīnhofa varētu būt laba kandidatūra pašreizējās valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas darba turpināšanai, arī turpmāk uzlabojot VK darbu.

Lai arī JKP vēlējās panākt koalīcijas vienošanos par vienu amata kandidātu, tas vismaz pagaidām neizskatās iespējams, atzina Feldmans, jo ir vēl vismaz divi kandidāti, ko varētu virzīt citas koalīcijas partijas.

LTV ziņoja, ka vēl amatam uzrunāts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs Rolands Irklis, kuram nākamgad beigsies termiņš regulatora vadītāja amatā. LETA vēstīja,  Irklis savulaik bijis saistīts ar partiju "Vienotība" un "Pilsonisko savienību".

KONTEKSTS:

Kandidatūras valsts kontroliera amatam jāizvirza līdz 30. decembrim.

Valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem, un viena un tā pati persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas. 2017. gadā Saeima pārvēlēja Krūmiņu valsts kontrolieres amatā uz otru termiņu, kas beigsies 2021. gada 19. janvārī.

Valsts kontrole ir neatkarīga koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde, un tā veic revīzijas atbilstoši Latvijā atzītiem starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Valsts kontroles darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva, kā arī sniegt rekomendācijas atklāto trūkumu novēršanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt