VK: Uzlabojumi ārpusģimenes aprūpes sistēmā ir pārāk gausi

Uzlabojumi ārpusģimenes aprūpes sistēmā notiek pārāk gausi un revīziju laikā tapušu neglaimojošu ieteikumu labošana tiek nepieņemami atlikta, uzskata Valsts kontrole (VK). 

Ir pieteikta sistēmas reforma un daži uzlabojumi ir notikuši, piemēram, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas mājaslapā ir rodama rokasgrāmata bērnu tiesību aizsardzības jautājumos, galvenās problēmas ir nepietiekama atbildīgo iestāžu sadarbība. 

VK padomes locekle Ilze Grīnhofa skaidroja: "Mūsuprāt, aizvien pietrūkst tieši šīs preventīvās rīcības, sociālais darbs ar riska ģimenēm tiek uzsākts novēloti un arī pašvaldībās trūkst šo pakalpojumu. Kā atceramies, šādos gadījumos bērns tiek šķirts no ģimenes, tiešām runa ir par to, ka bērns tiek ievietots bērnunamā, neveicot darbības aizbildņa vai audžuģimenes atrašanai. Mūsu ieteikums bija pārskatīt bērnunamu un bāriņtiesu uzraudzības modelis, lai panāktu, ka tiek izķerti pilnīgi visi gadījumi, kad kāda bērna intereses tiek ilgstoši ignorētas un viņš kādu iemeslu dēļ nav iekritis šo institūciju pārbaužu izlasē vai neviens nav uzrakstījis sūdzību, lai atbildīgās institūcijas pievērstos konkrētajam gadījumam."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti