Rīta Panorāma

Urbanovičs skeptisks par topošās koalīcijas spēju izdzīvot pēc vēlēšanām

Rīta Panorāma

Sigulda šogad sagaida 100 tūkstošus tūristu

VK: Rīgas Brīvosta daļēji ieviesusi VK prasītos uzlabojumus

VK: Rīgas brīvosta aizvien neieklausās mūsu ieteikumos

Rīgas brīvosta (RB) aizvien neieklausās un neņem vērā Valsts kontroles (VK) iepriekš izteiktos ieteikumus finanšu un tēriņu caurskatāmībai, LTV raidījumā „Rīta Panorāma” ceturtdienas rītā sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

 

Iepriekš Valsts kontrole bija secinājusi, ka laikā no 2009. līdz 2011. gadam Rīgas brīvosta nelietderīgi bija izšķērdējusi 41 miljonu latu. Rīgas dome pavasarī atteicās lemt par brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atlaišanu, norādot, ka vispirms ir jāsagaida tiesību sargājušo iestāžu atzinumu. Pēc tam jūlijā Loginovs saņēma 48 000 latu prēmiju.

Valsts kontroles dusmas par notikušo vēl vairāk palielinājās septembrī, kad kvoruma dēļ nenotika Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde, kurā bija domāts aplūkot VK revīziju RB. Saeimas deputāti neatnāca pietiekami lielā skaitā, lai komisijas sēde notiktu.

Ceturtdienas rītā Krūmiņa uzsvēra, ka arī šobrīd Rīgas brīvosta ir spējusi vai gribējusi ieviest tikai dažus no 23 ieteikumiem. „Tas nozīmē, ka RB vai nu nevar vai negrib tos ieviest,” sacīja Krūmiņa.

Atbalstu VK nav parādījusi arī Satiksmes ministrija, kas bijusi neieinteresēta.

Septembrī nenotikušajā Saeimas sēdē neuzklausīta palika arī policija, kas kriminālprocesā izmeklēja vairākus revīzijā konstatētos pārkāpumus brīvostā, piemēram, atsevišķiem komersantiem labvēlīgus lēmumus par piestātņu izdevumu segšanu, atbrīvošanu no sanitārajām maksām un ostas nekustamā īpašuma pārdošanu ar atlikto maksājumu; iespējams, nelikumīgi piešķirtās prēmijas, pabalstus un ziedojumus; 5,3 miljonu latu zaudējumus akciju sabiedrības „Rīgas jūras līnija” maksātnespējas procesa gaitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti