VK: Jāpanāk amatpersonu atbildība par valstij nodarītiem zaudējumiem

 Valsts kontrole (VK) aicina premjerministri Laimdotu Straujumu („Vienotība”)  darīt visu nepieciešamo, lai nepieļautu amatpersonu nesodāmību par valsts kapitālsabiedrībām nodarītiem zaudējumiem, informēja VK.

Nākamā gada  budžeta sagatavošanas laikā, kad plaši izskanējušas bažas par ierobežotajām budžeta  iespējām, īpaša uzmanība jāpievērš kontrolei un atbildībai, uzskata valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Vēstulē Ministru prezidentei  Krūmiņa atgādina, ka pēc vairākiem Valsts kontroles (VK) atklātajiem pārkāpumiem valsts kapitālsabiedrībās joprojām nav sekojusi konkrēta rīcība, kas nepieļautu līdzīgu gadījumu atkārtošanos un neļautu amatpersonām izvairīties no atbildības.

Valsts kontrole atgādina, ka jau 2009. gadā likumības revīzijā Veselības ministrijas kapitālsabiedrībās konstatēts kredītiestādēs noguldīto līdzekļu neatgūšanas risks. Vairākas Veselības ministrijas kapitālsabiedrības bija saņēmušas valsts galvoto aizdevumu lielākā apjomā, nekā tas bija nepieciešams dažādiem projektiem un šos līdzekļus noguldījušas kredītiestādēs.

Šobrīd atklājies, ka "Latvijas Krājbankā" zaudēto sešu miljonu eiro dēļ tagad tiek plānots prasīt papildu finansējumu no valsts budžeta, lai iegādātos aprīkojumu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunajam korpusam. VK uzskata, ka tas ir nepieņemami, īpaši tāpēc, ka amatpersonas, kas lēma par naudas izvietošanu depozītos, joprojām nav sauktas pie atbildības.

Līdzīga situācija ar brīvajiem naudas līdzekļiem 63,349 miljonu latu apmērā 2009. gada revīzijā tika konstatēta arī Valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC). Turklāt 37 no 67 noslēgtajiem depozītu līgumiem bija parakstījis viens prokūrists bez valdes pilnvarojuma, tādējādi pārkāpjot savas pilnvaras un prokūras līgumu. LVRTC "Latvijas Krājbankā" zaudēja  25 miljonus latu. Vainīgo nav, norāda VK.

Tā kā valsts kapitālsabiedrību zaudējumus ir radījusi konkrētu amatpersonu rīcība vai bezdarbība, Krūmiņa aicina Straujumu nepieļaut tādas situācijas, ka kapitālsabiedrību atbildīgo amatpersonu rīcības rezultātā tiek nodarīti zaudējumi kapitālsabiedrībai, attiecīgās amatpersonas netiek sauktas pie atbildības un par to neizdarību no valsts budžeta maksā visi nodokļu maksātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti