VK dusmas par Rīgas brīvostu Saeimas deputātus neinteresē

Trešdien deputātu kvoruma trūkuma dēļ nenotika Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde, kurā bija plānots runāt par Rīgas brīvostas amatpersonu disciplināratbildības izvērtēšanu. Valsts kontrole (VK) uzskata, ka Rīgas domei (RD) un Satiksmes ministrijai (SM) par darbinieku atbilstību amatam būtu jālemj, negaidot izmeklētāju atzinumu par šo amatpersonu kriminālatbildību. Tomēr deputātu intereses trūkuma dēļ diskusijas par šo jautājumu Saeimā šodien nenotika.

Saeimas Sarkanajā zālē uz sēdi bija sapulcējušies VK, ministriju, RD un brīvostas, kā arī policijas pārstāvji, tomēr 15 minūtes pēc iecerētā sēdes sākuma Revīzijas komisijas priekšsēdētāja Elīna Siliņa no neatkarīgo deputātu grupas bija spiesta sēdi atcelt. „Man ir jāatzīst, ka, ņemot vērā, šodienas tematu, kur deputātiem atbildīgi būtu jāizskata Rīgas brīvostas revīzijā konstatētie pārkāpumi, no parlamenta deputātiem šāda vēlēšanās nav (..) Es pieņemšu lēmumu šodien nediskutēt vispār. Ja parlamentam nav vēlēšanās sekot tam, kā tie tērēti valsts budžeta līdzekļi (..)” neiesāktās sēdes izskaņā sacīja Siliņa.

No 19 komisijas locekļiem uz sēdi neieradās desmit - pa trim no Nacionālās apvienības un „Saskaņas centra” un pa diviem no „Vienotības” un Reformu partijas. Latvijas Radio aptaujātie deputāti aizbildinājās ar aizņemtību budžeta dēļ. Par šādu attieksmi nepatīkami pārsteigta bija valsts kontroliere Elita Krūmiņa. „Situācijā, kad Rīgas Brīvostā ir konstatēta tāda apmēra līdzekļu nelikumīga un nelietderīga izmantošana, kas kopumā veido 41 miljonu latu un šajā sešu mēnešu periodā nav veikti nekādi pasākumi, lai vērtētu šo personu disciplināratbildība vai iespēju atbrīvot šīs personas no amata – tas ir ļoti, ļoti slikts signāls,” teica Krūmiņa.

Sēdē neuzklausīta palika arī policija, kas šobrīd kriminālprocesā izmeklē vairākus revīzijā konstatētos pārkāpumus brīvostā, piemēram, atsevišķiem komersantiem labvēlīgus lēmumus par piestātņu izdevumu segšanu, atbrīvošanu no sanitārajām maksām un ostas nekustamā īpašuma pārdošanu ar atlikto maksājumu; iespējams, nelikumīgi piešķirtās prēmijas, pabalstus un ziedojumus; 5,3 miljonu latu zaudējumus akciju sabiedrības „Rīgas jūras līnija” maksātnespējas procesa gaitā.

Ekonomikas policija jau maijā konstatēja - ziņojumā ir informācija par iespējamiem brīvostas amatpersonu disciplināriem pārkāpumiem - tāpēc vērsās Satiksmes ministrijā. Ministrija pēc diviem mēnešiem atbildēja, ka brīvostas amatpersonu disciplināratbildības izvērtēšana neesot tās kompetencē. Arī par to sēdē vēlējusies runāt valsts kontroliere Krūmiņa. „SM ir jāveic disciplinārlietas izmeklēšana attiecībā uz Rīgas Brīvostas darbiniekiem,” norāda Krūmiņa.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks no „Gods kalpot Rīgai” ir atvaļinājumā, tāpēc viņa komentārus iegūt neizdevās.

Tomēr tviterī Rīgas vicemērs jau otrdienas vakarā ironizēja par Valsts kontroli, ka tā kā Ļeņins vadoties pēc revolucionārās pārliecības - pie sienas un nošaut, neņemot vērā Darba likumu.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi: Rīgas brīvostā laika periodā no 2009. līdz 2011.gadam nelietderīgi izšķērdēts 41 miljons latu. Rīgas domes pārstāvji Rīgas brīvostas valdē pavasarī atteicās lemt par brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atlaišanu, norādot, ka vispirms jāsagaida tiesībsargājošo iestāžu atzinums. Savukārt jūlijā Loginovs saņēma 48 000 latu prēmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti