VK: Budžeta tapšanā jāvērtē naudas piešķiršana institūcijām ar neprasmīgiem tēriņiem

Valsts budžeta izskatīšanas procesā būtu jāvērtē, vai piešķirt finansējumu institūcijām, kas iepriekš nav pratušas izmantot jau esošo finansējumu, intervijā Latvijas Radio sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

„Notiek budžeta gatavošanas process, un ir tāda sajūta, ka daudz vienkāršāk ir vērsties ar papildu finansējuma pieprasījumu, nekā domāt par to, ka ir jāvēršas pret šīm personām ar piedziņas jautājumu, ja ir nodarīti valstij zaudējumi. Jāvērtē, vai šādam cilvēkam, kas neprot apsaimniekot jau esošos līdzekļus, nepieciešams piešķirt papildu finansējumu,” kritizēja Krūmiņa.

Valsts kontrole ir arī gatava arī daudz aktīvāk iesaistīties arī budžeta veidošanas procesā: „Budžeta izskatīšanas procesā Valsts kontrole arī būtu gatava sniegt informāciju par to, kura institūcijas nav pratušas izmantot jau esošo finansējumu. Un tad arī vērtēt, vai tiešām šādām institūcijām būtu nepieciešams piešķirt kādus jaunus finansējuma līdzekļus.”

Tāpat būtu svarīgi, lai valdība un premjere paustu skaidru attieksmi par to, ka jānotiek atbildības izvērtēšanai. „Jānāk šim signālam no augstākajām amatpersonām,” norādīja Krūmiņa.

Iepriekš Valsts kontrole jau aicināja premjerministri Laimdotu Straujumu („Vienotība”)  darīt visu nepieciešamo, lai nepieļautu amatpersonu nesodāmību par valsts kapitālsabiedrībām nodarītiem zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti