VK aizdomas par šķērdēšanos Kandavas tehnikumā un Murjāņu sporta ģimnāzijā

Valsts kontrole (VK) vērsusies prokuratūrā aizdomās par pārkāpumiem divu izglītības iestāžu vadītāju darbā. Tie konstatēti pēc finanšu revīzijas par Izglītības un zinātnes ministrijas 2012.gada pārskatu.

Aizdomas par vairāk nekā 4 000 latu piesavināšanos radījušas Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma direktora Ivara Laša darbības.

„Mēs Kandavas lauksaimniecības tehnikumā, pārbaudot izlases veidā darījumus, atklājām vienu darījumu, kur direktors ir noslēdzis līgumu ar firmu par pakalpojumu veikšanu. Ja viņi šo pašu pakalpojumu būtu pirkuši no Valsts zemes dienesta, ietaupījums skolai būtu aptuveni 4 000 latu. Revīzijas laikā mēs prasījām arī direktoram paskaidrojumu, bet arī no tā mēs nespējām saprast, kāpēc viņš izvēlējās dārgāku pakalpojumu,” norādīja Valsts kontroles Pirmā revīzijas departamenta direktore Ieva Braunfelde.

Savukārt Murjāņu sporta ģimnāzijas direktors Ēvalds Goba vairāk nekā trīs tūkstošus latu varētu būt izšķērdējis, braukādams ar dienesta auto privātajām vajadzībām.

„Murjāņu sporta vidusskolā mēs ļoti rūpīgi gājām cauri dienesta transportlīdzekļu izlietošanai. Ir arī brīvdienās 49 gadījumi kopumā par 13 tūkstošiem kilometru – darbalaika uzskaites tabulās uzrādīts, ka direktoram ir brīvdiena, bet degviela ir uzpildīta. Tāpat ir 41 gadījums, ka direktoram bijusi brīvdiena, bet ceļazīmēs uzrādīts, ka veikti braucieni un iepildīta degviela par aptuveni 1231 latu," pastāstīja VK pārstāve.

Braunfelde informēja, ka VK šos dokumentus iesniegusi Ģenerālprokuratūrai izvērtēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti