Dienas ziņas

Sprādziens Palmu ielas daudzstāvu nama dzīvoklī

Dienas ziņas

Skolās veic gaisa kvalitātes mērījumus

Vjetnamiešu ģimene dzīvo Latvijā

Vjetnamiešu ģimene pamazām iedzīvojas Iecavā

Iecavā jau gadu dzīvo kāda piecu cilvēku vjetnamiešu ģimene, kas cenšas iedzīvoties Latvijā.

Trīs bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi "Cālītis", un visi padziļināti apgūst latviešu valodu. Ģimene dzīvot Latvijā izvēlējās vairāku iemeslu dēļ: laba vide bērnu audzināšanai, atvērta sabiedrība, ka arī veiksmīgi var attīstīt savu biznesu.

"Latvijā ir tieši tas, ko meklējam: laba vide, lai veiksmīgi atvērtu savu uzņēmumu un laba vide bērniem. Apkārtējie cilvēki ir ļoti labvēlīgi noskaņoti  - ne tā kā, piemēram, Anglijā, kur uz mums skatās, it kā mēs darītu tikai sliktu. Arī Vācijā nav laba attieksme pret vjetnamiešiem. Bet Latvijā ir citādi - mēs nevēlamies graut jūsu valsti, bet investēt tajā," saka iebraucēja no Vjetnamas Ti Tan Mi Ngujena.

Viedoklis, ka izglītoti cittautieši, ierodoties Latvijā, būtu pilntiesīgi strādāt, piemēram, medicīnas nozarē, ir maldinošs. Tons Lam Trans personīgi saskāries ar šo problēmu. Pēc profesijas -  oftalmologs – Trans nav tiesīgs strādāt Latvijā.  "Mans sertifikāts nav derīgs Latvijai un Eiropai. Tāpēc šobrīd palīdzu sievai atvērt savu restorānu," saka Trans.

Lai dzīvotu Latvijā, iebraucēju budžetam bija jābūt vismaz 15 000 eiro, un, lai saņemtu atļauju dzīvot Latvijā, ir jāmaksā nodokļi - vismaz 3000. "Mēs dzīvojam pēc jūsu standartiem. Starp mums nevajadzētu būt atšķirībai. Mēs negribētu, lai uz mums skatītos kā uz nelegālajiem imigrantiem," norāda Ngujena.

Viņa arī stāsta, ka Latvijā parasti runā par nelegāli iebraucošajiem vjetnamiešiem. "No Krievijas nelegāli iekļūst nabadzīgās rases cilvēki bez zināšanās, bez izglītības, un viņi nelegāli dodas uz Vāciju un Čehiju. Tas ir cits stāsts. Bet es neatbalstu tos, kuri veic nelegālas darbības. Tur jau ir tā problēma, ka latvieši zina par vjetnamiešiem tikai saistībā ar nelegālo imigrāciju. Tāpēc es mēģinu pierādīt, ka mēs esam citādi," pauž Ngujena.

Pierādījuši sevi, iebraucēji Iecavā jūtas komforti. Situācija, kas šobrīd ir vērojama austrumu pierobežā, ik dienas notverot nelegālos imigrantus – liek saprast, ka latvieši baidās pieņemt citu valstu pilsoņus. "Man ir plāns palīdzēt jebkuram manas valsts pilsonim, kurš vēlas dzīvot Latvijā, jo man palīdzēja daudz latviešu draugu. Es zvēru, ka palīdzēšu," saka topošā restorāna saimniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti