Vjačeslavs Dombrovskis un Sandis Ģirģens ar domubiedriem dibina partiju «Republika»

Sestdien, 28. augustā, notikusi partijas “Republika” dibināšanas sapulce, kurā ievēlēta partijas valde, apstiprināti statūti un partijas programma. “Republika” būs pragmatiska, profesionāla centriskā partija, kuras pamatmērķis ir vienot Latvijas sabiedrību kopīgas valsts un ekonomikas attīstības vīzijas īstenošanai, sola politiķi.

Sapulcē ievēlēta partijas “Republika” valde. Par partijas “Republika” līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Valdē vēl ievēlēti pieci valdes locekļi – zvērināts advokāts Aleksandrs Kazačkovs, starptautiskais ekonomikas attīstības un valsts pārvaldes eksperts Aleksandrs Antonovs, AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs, Saeimas deputāts un agrākais Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens un Saeimas deputāts un bioloģiskais lauksaimnieks Ēriks Pucens. Par partijas Domes priekšsēdētāju ievēlēta bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāte Evija Papule. 

Vjačeslavs Dombrovskis par partijas "Republika" programmu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Latvija ir nogurusi no pretnostatīšanas un strīdiem. Cīnoties ar iekšējiem ienaidniekiem, novārtā atstāta valsts ekonomiskās attīstības mērķtiecīga virzība. To izjūt ikviens sabiedrības loceklis, jo trūkst pietiekamu līdzekļu veselības aprūpei, izglītībai, ģimeņu atbalstam, cilvēka cienīgu pensiju nodrošināšanai. “Republika” piedāvā plānu, kā valstij pelnīt un augt, lai ikviens sabiedrības loceklis var atļauties dzīvot labāk. Mūs vieno kopēja izpratne par galvenajām vērtībām: gādība par ikvienu Latvijas cilvēku, atbildība par saviem darbiem, nepieciešamība nemitīgi attīstīt savas prasmes. Mēs meklējam vienojošo, nevis to, kas šķeļ sabiedrību. Esam iekļaujoša partija, kura ir atvērta visiem Latvijas iedzīvotājiem, neraugoties uz viņu tautību vai uzskatiem,” sapulces atklāšanā uzsvēra Vjačeslavs Dombrovskis.

“Latvijas Republikas nacionālajām interesēm, ko nosaka Latvijas iedzīvotāji, ir jābūt visu Latvijas valsts iekšpolitisko un ārpolitisko lēmumu pamatā. Ekonomikai un drošībai ir jākalpo valsts izaugsmei. Mūsu prioritāte būs atbildīgas politikas veidošana īstermiņā un ilgtermiņā, nodrošinot labklājības celšanos katrā ģimenē. Atbildīga nodokļu politika un tautsaimniecības nozaru attīstība, drošība un korupcijas mazināšana, gudra diplomātija un izglītība, veselīga sabiedrība un sports ir atslēgas vārdi spēcīgai valsts attīstībai, pretēji pašreiz īstenotajai īstermiņa politikai, ko apliecina apjomīgais ārējais valsts parāds, lielais nabadzības īpatsvars un haotiskie valdības lēmumi, kā arī ilgus gadus kultivētie politiskai elitei pietuvinātie karteļi un publiskie pasūtījumi,” partijas dibināšanā norādīja Sandis Ģirģens

Partijas dibināšanas sapulcē tika prezentēta arī partijas programma, kas ietver redzējumu par darāmajiem darbiem un sasniedzamajiem rezultātiem tautsaimniecības, reģionu attīstības, labklājības, veselības, ģimeņu atbalsta, izglītības, zinātnes, sporta, kultūras, ārpolitikas, iekšējās un ārējās drošības, valsts pārvaldes un tieslietu jomās.

Kā norāda partijas pārstāvji, īpašs akcents programmā likts uz Latvijas ekonomisko izaugsmi, stratēģiskajā partnerībā ar privāto sektoru īstenojot 3+3 ekonomikas attīstības stratēģiju, nosakot stratēģiskās attīstības virzienus, fokusējoties uz preču un pakalpojumu eksporta veicināšanu, kā arī reģionālajos attīstības centros veidojot konkurētspējīgu piedāvājumu ārvalstu investīcijām rūpniecībā. Tādējādi nodrošinot papildu ikgadējus budžeta ieņēmumus 6 miljardu eiro apmērā.
Konkrēti mērķi izvirzīti arī iedzīvotāju labklājības jomā, piemēram, četru gadu laikā nodrošinot vidējā mēneša atalgojuma līmeni valstī – 2000 eiro apmērā un panākot, ka neviens pensionārs nesaņems pensiju, kas mazāka par 400 eiro mēnesī. 

Ievērojot pašlaik spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības, sapulce notika attālināti. 10 dienu laikā pēc dibināšanas sapulces vairāk nekā 200 cilvēki, kuri atbilst likuma prasībām, notariāli apliecinās savu piekrišanu partijas dibināšanai, un organizācija tiks juridiski izveidota. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt