Vjačeslavs Dombrovskis: «Saskaņai» ir jāmainās vai arī tā beigs pastāvēt

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis oktobra beigās kandidēs uz "Saskaņas" vadītāja amatu. Viņš uzskata, ka partijai ir nepieciešamas lielas pārmaiņas, lai tā varētu turpināt eksistēt.

Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" Dombrovskis atzina, ka "Saskaņai" ir problēmas un tā pieļāvusi kļūdas. ""Saskaņa" nav viens liels bēdu stāsts. Diezgan nozīmīgs "Saskaņas" posms ir bijis cienījams, bet kaut kas aizgāja greizi," sacīja Dombrovskis.

Ja viņu ievēlēs, politiķis gatavs veikt rūpīgu iekšējo izvērtēšanu. Viņš vēlas, lai partijā būtu kompetenti cilvēki, kuru vērtību sistēmā valsts ir pirmajā vietā. "Saskaņā" kā vērtību partijā nebūtu vietas cilvēkiem, kuri iet politikā, lai uzlabotu tikai savu materiālo stāvokli, vai arī cilvēki, kuri sev citur darbu atrast nespēj nekompetences dēļ.

Vēl Dombrovskis stāstīja, ka partijai vajadzētu nopietni pārskatīt arī saikni ar vēlētāju. Dombrovskis uzskata, ka "Saskaņai" nevajadzētu būt viena vai divu līderu partijai. Tai vajadzētu strādāt komandā, un Dombrovskis redz vairākus partijas politiķus, kuri šo komandu varētu veidot. Kā piemērus viņš minēja Ivaru Zariņu un Andreju Elksniņu, kā arī citus redzamus politiķus.

Dombrovskis norādīja, ka ar vēršanos pie krievvalodīgajiem vēlētājiem, kā arī sociāldemokrātu idejām vien nepietiek. Viņaprāt, vajag virzīties uz Latvijas iedzīvotāju materiālās labklājības uzlabošanu un izaugsmi. Partijai vajadzētu saņemt leģitimizāciju visas sabiedrības acīs, kā arī atjaunot uzticību. To Dombrovskis redz, sasniedzot labus rezultātus pašvaldību vēlēšanās. Viņš vēlas parādīt, kā praktiski var iedzīvināt saukļus par labklājību un izaugsmi. 

"Partija vai nu ies uz priekšu pārmaiņu ceļu, vai arī beigs pastāvēt. Tas varētu prasīt mēnešus vai gadus, bet tā tas būs," sacīja Dombrovskis. Viņš atsaucās uz Alberta Einšteina savulaik teikto, ka muļķi ir tie, kuri sagaida citus rezultātus, darot vienu un to pašu. Dombrovskis norādīja - ja redzēs, ka partijā viss notiek pa vecam, tad "izdarīs savus secinājumus".

Dombrovskis intervijā arī runāja par to, ka jaunajām partijām, kuras pēc 13. Saeimas vēlēšanām vēlējās pārmaiņas, nav izdevies savus plānus īstenot, jo tās nevēlējās diskutēt ar "Saskaņu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt