Vizītē Latvijā viesosies EBU ģenerāldirektors

2. un 3. oktobrī darba vizītē Latvijā viesosies Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) ģenerāldirektors Noels Kurens (Noel Curran). Divu dienu laikā Kurens tiksies ar mediju politikas veidošanā iesaistītajām pusēm un diskutēs par Latvijas sabiedrisko mediju izaicinājumiem kā lokālā, tā Eiropas kontekstā.

Vizīte būs ļoti piesātināta, jo aptvers plašu nozares un valsts varas pārstāvju loku. 2. oktobrī Noelam Kurenam plānotas tikšanās ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio pārstāvjiem, Valsts prezidentu Egilu Levitu , kultūras ministru Nauri Puntuli. Dienas noslēgumā Saeimā notiks mediju ekspertes Ritas Rudušas vadīta diskusija, kurā piedalīsies gan EBU ģenerāldirektors, gan Saeimas deputāti, tostarp no Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas.

Savukārt 3. oktobrī Kurens tiksies ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem un Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāvjiem. Vizīte noslēgsies ar tikšanos ar premjerministru Krišjāni Kariņu un viņa komandu.

LTV valdes loceklis Ivars Priede norāda, ka šī tikšanās ir īpaši svarīga brīdī, kad tiek izstrādāts jaunais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums.

“Mūsuprāt, Eiropas sabiedrisko raidorganizāciju apvienības vadītāja redzējums par šābrīža norisēm Latvijā būs vērtīgs ieguvums visām iesaistītajām pusēm. Tas attiecas kā uz izaicinājumiem jaunā likuma tapšanā, tā uz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārvaldību un to finansējuma modeli,” pauž Priede.

“Šī gada norises nav palikušas nepamanītas arī Eiropā. Protams, EBU ir saņemts daudz informācijas no dažādām institūcijām par situāciju Latvijā, tādēļ klātienes tikšanās pusēm ļaus daudz labāk izprast izaicinājumus, ar kādiem mēs saskaramies ikdienā,” norāda Priede.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju finansiālās problēmas skaļāk izskanēja šovasar, kad Latvijas Radio Ziņu dienests izteica neuzticību medija valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku, kuri norādīja uz korespondentu lielo slodzi, nepietiekamo atalgojumu, Ziņu dienesta novājināšanu un centieniem panākt darbiniekiem nelabvēlīgas izmaiņas. Radio vadība savukārt skaidroja, ka finansējums Radio nav pietiekams, medijā ir krīze un nepieciešams ievērojams finansējuma palielinājums.  Arī LTV finansējums nav pietiekams.

Sabiedrisko mediju atbalstam nākamajā gadā pieprasīti vairāk nekā 15 miljoni eiro. No tiem apmēram septiņi miljoni eiro, lai uzsāktu iziešanu no reklāmas tirgus. Savukārt valdība, vienojoties par nākamā gada budžetu, sabiedriskajiem medijiem papildus plāno piešķirt 5,9 miljonus. Gan Radio, gan TV atzina, ka ar šī summa nesegs iziešanu no reklāmas tirgus un neļaus palielināt algas.

Tikmēr Valsts prezidents Egils Levits vairākas reizes uzsvēris, ka stipri mediji ir valsts drošības jautājums un ir jābūt mehānismam, kā nodrošināt pastāvīgu finansējumu sabiedriskajiem medijiem, lai tas nebūtu atkarīgs no politiskās situācijas un nepadarītu medijus ietekmējamus.

EBU ir pasaulē vadošā sabiedrisko mediju apvienība. Tās mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu sabiedrisko mediju attīstību un nodrošināt augstas kvalitātes saturu visā Eiropā. Apvienība atbalsta un palīdz stiprināt sabiedriskās raidorganizācijas visā Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt