Rīta Panorāma

Intervija ar LDDK prezidentu Andri Biti

Rīta Panorāma

UEFA telpu futbola Čempionu līgas finālturnīrs Rīgā

Vītolu fondam 20 gadi

«Vītolu fonds» ar stipendijām 20 gados atbalstījis vairāk nekā 4000 jauniešu

Pirms 20 gadiem Vilis Vītols kopā ar sievu izveidoja "Vītolu fondu". Tā mērķis ir stipendiju veidā atbalstīt jauniešus, palīdzot tiem iegūt augstāko izglītību kādā no Latvijas augstskolām. 20 gadu laikā fonda ziedojumu apjoms sasniedzis 28 miljonus eiro, ar stipendijām atbalstot vairāk nekā 4000 cilvēku. 

"Man Venecuēlā laimējās manā biznesa darbībā. Laimējās un izdevās kopā ar tēvu. Tēvam bija lieli nopelni tajā ziņā. Mēs nopelnījām kaut kādu naudu. Es laikus aizbraucu prom no Venecuēlas.

Bija sajūta: ja tev Dievs ir palīdzējis, tad man ir pienākums palīdzēt arī citiem," stāstīja "Vītolu fonda" dibinātājs Vilis Vītols.

Deviņdesmitajos gados Vilis Vītols kopā ar sievu atgriezās Latvijā un pirms divdesmit gadiem nodibināja "Vītolu fondu" ar mērķi stipendiju veidā atbalstīt jauniešus, palīdzot tiem iegūt augstāko izglītību kādā no Latvijas augstskolām. Vītolu ģimene fondam ziedoja vienu miljonu latu.

"Mēs ļoti drīz redzējām, ka nepietiek. Ar to var izsniegt kādas 50–70 stipendijas. Ir vajadzīga palīdzība no citiem. Sākām uzlūgt citas privātpersonas, uzņēmumus, organizācijas dot stipendijas savā vārdā, un mēs administrēsim, atradīsim piemērotos kandidātus stipendijām. Fonds arī kontrolēs, kā viņi mācās," teica Vilis Vītols.

20 gados fonda ziedojumu apjoms sasniedzis 28 miljonus eiro, ar stipendijām atbalstot vairāk nekā 4000 cilvēku. Viens no tiem, kas savulaik saņēma "Vītolu fonda" stipendiju, ir sirds ķirurgs Kristiāns Meidrops.

"Studiju laiku es varēju pilnībā veltīt medicīnas studijām un rezidentūru pilnībā kardioķirurģijai, nemeklējot kādu papildu darba vietu. Tam noteikti ir emocionāls devums. Tā ir atbildība, jo tu zini, ka nauda ir ziedota tev, lai tu sasniegtu kādu mērķi," teica Kristiāns Meidrops.

Vilis Vītols stāstīja, ka, dibinot fondu, viņi kopā ar sievu nav gaidījuši, ka tas izaugs par tik nopietnu organizāciju, kurai tagad ir vairāk nekā 400 ziedotāju.

"Katru reizi, kad es ar tiem jauniešiem satiekos, ir tāda pacilātības sajūta. Jūs redziet spējīgus jauniešus, pozitīvus,"' atzīmēja Vilis Vītols.

Dāvids Rubens ir viens no 800 jauniešiem, kurš saņem fonda stipendiju šajā mācību gadā. Viņš studē Rīgas Tehniskajā universitātē Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanas programmā un stāstīja, kādi ir viņa nākotnes mērķi. "Kaut kas  tāds, lai tas mans ieguldījums neaprobežojas tikai firmas gada bilancē, bet kaut kādā reālā ieguvumā cilvēkam. To cilvēku tu vari satikt vai nesatikt, bet tu zini, ka kādam no tā, ko tu izdarīji, bija labums."

Vilis Vītols sacīja, ka laika gaitā fonds ir pārvērties par kustību, kas sen vairs nav tikai Vītolu ģimenes pasākums.

"Esmu priecīgs, ka fonds ir izdevies tāds, kāds tas ir. Esmu priecīgs arī pat to, ka tad, kad mēs ar sievu vairs nebūsim šajos medību laukos, viņš turpināsies. Pilnīgi noteikti turpināsies, jo ir ļoti laba vadība. Tā vadība izvēlēsies nākamo labo vadību, un cilvēki vienmēr ziedos šādam mērķim," sacīja fonda dibinātājs.

Daudzi kādreizējie stipendiāti tagad paši ir kļuvuši par fonda ziedotājiem. Tas liecina, ka "Vītolu fonds" patiesi ir un būs ilgtspējīga organizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt