Vītolu fonda bijušie stipendiāti Dakuļi paši kļūst par ziedotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vītolu fonda bijušie stipendiāti Zane un Valdis Dakuļi paši nolēmuši kļūt par ziedotājiem, dibinot savu stipendiju.

Vītolu fonda bijušie stipendiāti Dakuļi paši kļūst par ziedotājiem
00:00 / 04:35
Lejuplādēt

Valdis Dakuļs ir ārsts rezidents internajā medicīnā, rezidentūru iziet Rēzeknes slimnīcā. Paralēli rezidentūrai viņš strādā Rēzeknes slimnīcas Uzņemšanas nodaļā un arī Preiļu slimnīcā. Savukārt sieva Zane ir studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pašlaik viņa ir mamma uz pilnu slodzi.

Gan Valdim, gan Zanei studiju laikā Vītolu fonda stipendija bija liels atbalsts. To apzinoties, tagad, kad abi var to atļauties, ir gatavi palīdzēt citiem jauniešiem.

„Mums studiju procesu ietvaros [Vītolu fonda stipendija] deva neatsveramu atbalstu. Ne visiem ir iespēja saņemt valsts stipendijas, jo tās, šķiet, saņem vidēji katrs desmitais.

Līdz ar to ir jautājums par finansiālo neatkarību ar mērķi gan sevi uzturēt, gan paralēli veltīt laiku studijām,” sacīja Valdis.

Pašlaik Vītolu fondā kopumā ir vairāk nekā 1000 ziedotāju ne vien no Latvijas, bet, piemēram, no Kanādas, Austrālijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Vācijas. Ziedotāji ir arī nodibinājuši savas stipendijas, un tādu ir vairāk nekā 200.

„Tas nozīmē, ka cilvēks ziedo lielāku summu. Stipendija mums vidēji ir 2000 eiro gadā. Un mēs jau 2002. gadā, kad fonds tika dibināts, pieņēmām lēmumu, ka, godinot ziedotājus, sauksim šos ziedojumus ziedotāju vārdā,” pastāstīja Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.

Dakuļu ģimene nebūt nav pirmie, kuri no stipendiātiem ir kļuvuši par ziedotājiem. Kādreizējie stipendiāti fondam atvēlot gan lielākas, gan mazākas summas, cik katrs var atļauties. Tas apliecinot, ka Vītolu fonda vēlējums – ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu palīdzēt citiem, – ir īstenojies.

Kā norādīja Diķe, apmēram 75% jauniešu, kuri saņem Vītolu fonda stipendiju, nevarētu studēt, ja šī atbalsta nebūtu.

„Šobrīd ir 830 jaunieši. Tas skaits mainās, kāds sāk strādāt, jo mēs esam kopā ar katru jaunieti tik ilgi, kamēr šī palīdzība ir nepieciešama. Un tad, kad jaunietis, piemēram, trešajā kursā sāk strādāt, tad viņi raksta iesniegumu: "Paldies! Tālāk iešu viens, dodiet stipendiju citiem." Un tas Vītolu fondā ir vēl viens tāds godīguma princips, atteikties no stipendijas, kad tev palīdzība vairs nav vajadzīga.

Šajā mācību gadā mums vidēji ir 830 stipendijas, stipendijās izmaksājot vairāk nekā pusotru miljonu eiro,” stāstīja Diķe.

12. klašu skolēniem gan no vispārizglītojošām, gan profesionālajām skolām pašlaik līdz 1. martam ir iespēja pieteikties Vītolu fonda stipendijai, lai varētu veiksmīgi sākt studijas, saņemot arī finansiālu atbalstu.

„Ir jāieiet mājaslapā "www.vitolufonds". Tur ir skaidrojums, kā pieteikties stipendijai. Jāiepazīstas ar visiem noteikumiem, jāaizpilda anketa. Viens klikšķis, un tu esi jau Vītolu fondā kā kandidāts. Mēs ļoti aicinām jauniešus būt aktīviem, pieteikties, jo mums ir ļoti daudz ziedotāju, kas vēlas palīdzēt. Un mēs, pateicoties šiem daudzajiem ziedotājiem un arī Dakuļu ģimenei, varam palīdzēt jauniešiem,” sacīja Diķe.

Stipendijai var pieteikties jaunieši, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm vai kuriem ir sociāli vai materiāli apgrūtināti dzīves apstākļi, audzina viens vecāks, vai arī ir panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs. Svarīgs ir arī sekmju rādītājs, proti, lai iegūtu stipendiju, kandidāta vidējai atzīmei jābūt vismaz 7,5.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti