Vitenbergs atgriežas Saeimā, kļūs par EM parlamentāro sekretāru

Saeima ceturtdien, 20. maijā, atjaunoja pilnvaras bijušajam ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (Nacionālā apvienība). Ceturtdien viņš iecelts par Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru.

Vintenbergs tika ievēlēts 13. Saeimā, un deputāta mandātu viņš lūdzis atjaunot, jo 14. maijā beidzis pildīt ekonomikas ministra amata pienākumus.

Tādējādi darbu parlamentā noslēdz Aivars Geidāns, kurš Saeimas sastāvā iestājās pagājušā gada aprīlī uz laiku, kamēr no partijas “KPV LV” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Geidāns Saeimā darbojās Eiropas lietu komisijā un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kā arī Mājokļa jautājumu apakškomisijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), kurš uz laiku pilda ekonomikas ministra pienākumus, uzaicināja Vitenbergu pildīt EM parlamentārā sekretāra pienākumus, lai turpinātu sāktās iniciatīvas nozares uzņēmēju atbalstam un ātrākai izejai no krīzes.

Atalgojumu Vitenbergs saņems tikai kā Saeimas deputāts.

"Ir iesākti darbi ekonomikas pēckrīzes "restartam", par kuriem vairākas stundas no vietas, mēnešiem esmu diskutējis gan ar uzņēmējiem, gan viņu pārstāvošajām organizācijām, tos vajag ar steigu virzīt uz priekšu. Uzņēmumiem ir jāatgriežas pie pilnvērtīgas darbības atsākšanas, krīzē vistiešāk cietušos ir jāatbalsta, piedāvājot dažādus mehānismus. Tāpat ir aktīvi jāstrādā pie Atveseļošanās plāna programmām, lai reģionos turpinātu attīstīties ražošana un veidotos jauni, moderni uzņēmumi, kas nodrošinās labi apmaksātas darba vietas mūsu iedzīvotājiem," atzina Vitenbergs.

Viņš arī uzsvēra, ka ir jāsāk celt jaunas mājas, lai speciālisti reģionos varētu dzīvot tuvāk savai darba vietai, kā arī jāveicina "zaļās" ekonomikas procesi, jāturpina elektroenerģijas izmaksu samazināšanas kurss.

"Pēdējā gada laikā ir ielikti stabili pamati, lai uzņēmēji var atkal "audzēt" muskuļus, kļūt stiprāki un konkurētspējīgāki. Tas būs reāls ieguvums mūsu labklājībai un nacionālās pašapziņas celšanai," sacīja Vitenbergs.

KONTEKSTS:

No “KPV LV” ievēlētā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga lēmums pievienoties Nacionālajai apvienībai  izraisīja sarunas par amatu pārdali koalīcijā .

Saeimas "KPV LV" frakcijas nolēma atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru, un Kariņš ir izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju, bet “KPV LV” amatam izvirzīja uzņēmēju Pēteri Šmidri. Lēmums arī sašķēla “KPV LV” frakciju un to pameta vel 4 deputāti, rezultātā frakcija sarukusi no sākotnēji 16 ievēlētajiem deputātiem līdz sešiem.

Pēc pirmās sarunas Nacionālā apvienība, "Attīstībai/Par!" un "Jaunā vienotība" pauda gatavību runāt par ministru portfeļu proporcijas pārdali valdībā, bet Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un "KPV LV" bija nepieciešams laiks, lai apspriestu šo piedāvājumu. JKP arī izvirzījusi savu kandidātu ekonomikas ministra amatam – Saeimas deputātu Gati Eglīti.

Tomēr pēc otrās tikšanās koalīcija vienojās atlikt sarunas uz laiku pēc pašvaldību vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti