Sadaļas Sadaļas

Visus klātienē strādājošos pedagogus pret Covid-19 sāks vakcinēt 3. maijā

Nākamnedēļ pret Covid-19 sāks vakcinēt visus bērnudārzu un skolu pedagogus un darbiniekus, kas strādā klātienē un nonāk ciešā saskarē ar 1.-6. klašu skolēniem, bet visu izglītības iestāžu darbiniekus, kuri nonāk ciešā saskarē ar bērniem, plāno sākt vakcinēt 3. maijā, paredz Veselības ministrija.

Ministrijas sagatavotajā ziņojumā valdībai norādīts, ka nākamajā pirmdienā, 12. aprīlī, sāks vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6. klašu pedagogus un darbiniekus, kas, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) valdības sēdē informēja, ka, iespējams, šajā grupā arī jāiekļauj 12. klašu pedagogus, kuri tagad strādā klātienē, bet tas vēl būs jāprecizē.

No 3. maija uzsāks vakcināciju pārējiem izglītības iestāžu darbiniekiem, kas darba pienākumos ir ciešā saskarē ar bērniem.

Pavļuts valdības sēdē arī piebilda, ka atkarībā no situācijas, šīs grupas vakcināciju varētu sākt arī ātrāk.

Paredzēts, ka Izglītības un zinātnes ministrija nosūtīs Nacionālajam veselības dienestam sarakstu ar visām personām, kas atbilst prioritārai grupai. Šie saraksti neapliecina vēlmi vakcinēties, tikai atbilstību prioritārajai grupa.

Izglītības iestāžu darbiniekus aicina pieteikties jau tagad individuāli vietnē manavakcina.lv, norādot atzīmi par prioritāro grupu (izglītības iestāžu, t.sk.pirmsskolas iestāžu darbinieki), vai zvanot pa tālruni 8989.

Izglītības iestādes darbinieks saņems SMS un e-pastu par plānoto vakcināciju.

Kolektīvu pieteikšanās tiks uzsākta aprīļa otrajā pusē, kad būs gatava elektroniskā vakcinācijas procesa organizēšanas sistēma. Tad izglītības iestādes veidos sarakstu ar vismaz 25 personām, kas ir izteikušas vēlmi vakcinēties, un vienosies ar vakcinētāju par kolektīva vakcināciju kādā no ārstniecības iestādēm vai liela mēroga centriem vai par izbraukuma vakcināciju izglītības iestādes telpās.

Līdz šim vakcinēti aptuveni 8% Latvijas iedzīvotāju.

Prioritārā grupa, kurā ir lielākais vakcinēto skaits, šobrīd ir mediķi, kuri potes sāka saņemt pirmie jau decembra beigās. Pašlaik 71% ārstniecības personu un darbinieku jau saņēmuši  abas imunitātei nepieciešamās vakcīnas devas.

KONTEKSTS:

Lieldienu brīvdienās, izmēģinot masu vakcināciju, tika atvērti lieli vakcinācijas centri, taču četru prioritāro grupu pārstāvju atsaucība nebija liela. Reaģējot uz šo situāciju, ministrija atvēra nākamās prioritārās grupas – no 3. aprīļa vakcīnas var saņemt slimu bērnu ģimenes locekļu un smagi slimo aprūpētāju apakšgrupas, savukārt no 4. aprīļa vakcīnas pieejamas senioriem no 60 gadu vecuma.

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt