Visticamāk, gaidāmas pārmaiņas Ieslodzījuma vietu pārvaldes personālsastāvā

Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP), visticamāk, gaidāmas pārmaiņas personālsastāvā, taču vispirms ir jāsagaida audita ziņojums par cietumiem, pastāstīja jaunā Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Spure, kura amatā nomainīja Visvaldi Puķīti, pastāstīja, ka nekad nekritizējot savus kolēģus, kuri iepriekš bijuši vadošos amatos, taču katram ir savs vadības stils un savas prioritātes. Viņa cenšoties neieslīgt ikdienas rutīnā un mazliet globālāk skatīšoties, kā attīstīt cietumu sistēmu.

„Pārmaiņas personālsastāvā droši vien būs, bet mērķtiecīgas rotācijas bez pamatojuma es pagaidām neplānoju veikt. Nav jau noslēpums, ka iepriekšējā priekšnieka atstādināšana nebija gluži bez pamata, un šajā gadījumā tā varbūt bija saistīta arī ar konkrētu cietumu darbību,” norādīja Spure.

Līdz ar to, sagaidot audita ziņojumu, nāksies rast risinājumus, taču nebūs tā, ka vienā dienā nomainīs visu pārvaldes vai cietuma vadības sastāvu. Ja vajadzēs pārmaiņas, tās būs pamatotas ar funkciju un darba organizācijas analīzi, spriež Spure.

„Bieži ir dzirdēts, ka zivs pūst no galvas, līdz ar to sākotnēji jāsakārto lietas pārvaldē, tai jāpierāda sava spēja menedžēt cietumu sistēmu. Taču kopumā es šobrīd negribu nevienu sabaidīt. Domāju, ka tie, kuri līdz šim savu darbu ir darījuši godprātīgi un saskaņā ar likumu, turpinās strādāt, bet, ja tiks konstatēts, ka cilvēks netiek galā ar pienākumiem, tad tur, protams, būs pārmaiņas,” uzsvēra IeVP priekšniece.

Īpaša komisija pirmkārt cietumos auditēšot visas telpas, un tas šobrīd ir primārais, jo, runājot par sadzīves apstākļiem ieslodzījuma vietās, pastāv lieli tiesvedību riski. Paanalizējot pārvaldē saņemtās sūdzības, kļūstot skaidrs, ka galvenie problēmjautājumi paliek nemainīgi - sadzīves apstākļi, disciplinārsodu pārsūdzēšanas jautājumi un medicīniskā aprūpe, norādīja Spure.

„Mēs nevaram ilgstoši klapēt mušas un sēdēt, tikai izskatot sūdzības jeb darbojoties ar sekām. Tādā veidā faktiski tiek paralizēts normāls darbs, kas vērsts uz attīstību. Tāpēc, manuprāt, ir jāsāk ar analīzi par to, ko mēs par mums pieejamajiem līdzekļiem varam darīt, lai novērstu milzīgo sūdzību skaitu. Neapšaubāmi, daļa sūdzību tiek rakstītas vien rakstīšanas pēc,” piebilda Spure.

Spure domā, ka audits tiks pabeigts līdz nākamā gada 1.martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti