Sadaļas Sadaļas

Visticamāk, Daugavpils jauno mēru iegūs pēc Jāņiem

Visticamāk, Daugavpils jauno mēru iegūs pēc Jāņiem, prognozē topošās koalīcijas pārstāvji un Daugavpils politikas pētnieki.

11. jūnijā astoņi Daugavpils domes deputāti parakstīja atklātu vēstuli ar aicinājumu sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai gāztu no domes priekšsēdētāja amata Andreju Elksniņu. Ar deviņām  balsīm ''par'' Elksniņš savu amatu zaudēja.

Šobrīd notiek sarunas starp topošās koalīcijas deputātiem, kuriem būs jāveido vairākums un jānosauc jaunā Daugavpils domes priekšsēdētāja vārds. Sarunu vadība uzticēta “Mūsu partijai”.  

Visticamāk, Daugavpils jauno mēru iegūs pēc JāņiemSilvija Smagare

Oficiāli divi mēneši ir laiks, kad situācijā, kad mērs tiek gāzts no amata krēsla, ir jāievēl jauns domes priekšsēdētājs. Citādi var sākties procedūra par domes atlaišanu.

Daugavpilī sarunas par jauno koalīciju, lai arī sarežģīti, bet notiek, Latvijas Radio stāsta Latgales partijas pārstāvis Aivars Broks.

“Kaut kas veidojas, varbūt nav tik viegli, jo ir dažādas un atšķirīgas attieksmes un vērtības šajā nu pagaidām esošajā neesošajā koalīcijā.

Kā nekā jau ceturto reizi mēs to darām – mainām domes priekšsēdētāju. Kad vecais sagrūst, tad jauno grūti sakombinēt,” atzina Broks.

Jaunā sakombinēšana primāri ir to astoņu (6 Latgales partijas un 2 “Mūsu partijas”) deputātu prioritāte, kuri iniciēja “Saskaņas” pārstāvja Andreja Elksniņa gāšanu no mēra krēsla.

Pats eksmērs distancējas no šīm norisēm. “Turpinām strādāt Daugavpils iedzīvotāju labā, realizēt mūsu uzsāktās programmas un mūsu projektus pilsētas labiekārtošanā.

Tas ir svarīgāk, nekā pašreiz esošie pārējie domes deputāti mēģina savā starpā sadalīt varu un atgriezties pie patiesībā iepriekšējās [mēra Riharda] Eigima un [Jāņa] Lāčplēša koalīcijas,” sacīja Elksniņš.

Jānis Lāčplēsis neoficiāli tiek minēts kā nākamais Daugavpils mērs, tomēr, kā pats saka, izvairās ietekmēt notiekošo sarunu procesu.

“Mēs esam uzticējuši “Mūsu partijai” veikt pārrunas par priekšsēdētāja kandidatūras izvēli, atrast tādu kandidātu, kas saņemtu astoņu vai lielāku deputātu skaita atbalstu. Politiskā iniciatīva nodota “Mūsu partijai”.

Viņi izvēlas, negribu uz viņiem izdarīt spiedienu vai kaut kādā viedā ietekmēt viņu izvēli, izsakot kaut kādus pieņēmumus un apspriežot kandidatūras,” sacīja Lāčplēsis.

“Mūsu partijas” līdere, domes deputāte Līvija Jankovska informēja, ka “pašlaik tiek saskaņoti visi jautājumi...”

Visdrīzāk pēc Jāņiem Daugavpils iegūs jaunu mēru, kurš šīs domes sasaukuma laikā kļūs jau ceturtais domes priekšsēdis.  

Neoficiāli izskan datums, ka jauno Daugavpils mēru varētu vēlēt 29. jūnijā. Bet tā ir tikai versija.

KONTEKSTS:

Pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām Daugavpils domē koalīciju veidoja “Saskaņa” ar “Mūsu partiju” Andreja Elksniņa vadībā, bet 2017. gada septembra sākumā situācija mainījās. Andrejs Elksniņš tika gāzts, Latgales partija un “Mūsu partija” izveidoja jaunu koalīciju, par priekšsēdētāju ievēlot Rihardu Eigimu. Vēlāk koalīcija izjuka, un  Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs bija domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”.

Savukārt 2019. gada janvārī Elksniņš atgriezās Latvijas otrās lielākās pilsētas mēra krēslā, bet 2020. gada 11. jūnijā atkal amatu zaudēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt