Višķu tehnikumā studētgribētāju grupas gandrīz nokomplektētas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kopš 1. jūlija bijusī Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vieta "Višķi" ir nonākusi Daugavpils Būvniecības tehnikuma pārraudzībā. Iepriekš nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrijā vairākkārt izskanēja versija šo izglītības iestādi slēgt vai reformēt. Daugavpils novada pašvaldība meklēja iespējas saglabāt izglītības iestādi, jo tuvākajā apkaimē tā ir vienīgā skola, kur ir iespēja apgūt lauksaimniecības profesijas. Šobrīd grupas tehnikumā gandrīz jau ir nokomplektētas.

Višķu tehnikumā studētgribētāju grupas gandrīz nokomplektētas
00:00 / 03:49
Lejuplādēt
Neskatoties uz to, ka uzņemšana "Višķos" šogad sākās divas nedēļas vēlāk nekā citās mācību iestādēs, studētgribētāju šeit netrūkst, atzina Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietas "Višķi" direktore Anita Lāčauniece.

 

"Patlaban izglītojamie "Višķos" tiek uzņemti divās mācību programmās: "Lauksaimniecības tehnika" un "Lauksaimniecība" ar kvalifikāciju attiecīgi "lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis" un "augkopības tehniķis". Uzņemšana veicas labi, grupas gandrīz ir nokomplektētas, taču uzņemšana joprojām turpinās," teica Lāčauniece.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktores vietniece izglītības jomā Oksana Soročina atgādināja, ka tehnikums bijušo Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vietu "Višķi" pārņēma kopā ar uzņemšanas plānu minētajās programmās.

"Bija ieplānotas šīs divas grupiņas pa pusei ar kopējo budžeta vietu skaitu 25 pretendenti. Uz šo dienu visi 25 pretendenti jau ir iesnieguši iesniegumus. Bet līdz 15. augustam uzņemšana turpinās un gadījumā, ja būs pārpildījums, tad būs nozaru ekspertu padomes saskaņojums un, iespējams, būs arī pilnas grupas, katrā – pa 25 izglītojamie. Nu un 4. kurss ar 15 izglītojamiem, kurus mēs arī pārņēmām no Malnavas koledžas, 1. septembri uzsāks jau kā Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi," sacīja Soročina.

Runājot par izglītības programmas īstenošanas vietas "Višķi" attīstību ilgtermiņā, Soročina atzina, ka, plāni ir visai ambiciozi.

"Šajā īsajā laika posmā esam paspējuši pieteikties pieaugušo izglītības projekta piektajai kārtai un esam "Višķu" izglītības programmu īstenošanas vietu pieteikuši šim procesam, un, ja nemaldos, "Višķos" tiks izveidotas piecas vai sešas neformālās izglītības programmas.

Rudenī sāksies uzņemšana pieaugušo izglītības programmās, un jau septembra beigās - oktobra beigās uzsāktas mācības pieaugušo izglītības grupās," stāstīja Soročina.

Sākot ar nākamo mācību gadu tiek plānots gatavot lauksaimniecības mehanizācijas tehniķus arī četrgadīgajā izglītības programmā, kas ir modulāra izglītības programma.

Attēlā tehnikums Višķos
Attēlā tehnikums Višķos

"Tā būs četrgadīga izglītības programma, kas tiek finansēta no valsts budžeta. Tad arī Daugavpils Būvniecības tehnikumam būs daudz plašākas iespējas gan pilnveidot bāzi, gan infrastruktūru un pārējās lietas, kas saistītas ar izglītības procesu. Uzsvars tiks likts uz sadarbību ar darba devējiem, vietējām zemnieku saimniecībām un uz pieaugušo izglītību. Tāpēc nākamajā plānošanas periodā izglītības pamatnostādnēs ir ielikts tas, ka izglītībai ir jābūt pieejamai visām mērķa grupām," teica Soročina.

Pārņemot "Višķus", ir saglabātas darbavietas tiem darbiniekiem, kuri vēlējās turpināt strādāt, un no 1. jūlija ir noslēgti jauni darba līgumi.

Taču, lai mācību procesu "Višķos" pilnībā nodrošinātu ar nepieciešamajiem pedagogiem, plānots piesaistīt papildu mācībspēkus.

"Jaunu pedagogu piesaiste noteikti notiks. Domāju, ka tā jau notiek, tāpēc, ka augusts izglītības iestādēm ir laiks pedagogu un uzņemtajām izglītības programmām sastāva komplektācijai. Mēģināsim piesaistīt arī savus pedagogus, kuri varēs aizbraukt uz "Višķiem", jo nav tālu," piebilda Soročina.

Perspektīvā ir plānots uzlabot arī "Višķu" iekštelpu vizuālo stāvokli, piesaistot savus studentus, kuri apgūst būvniecības specialitātes. Mācību prakses laikā audzēkņi varēs veikt praktiskās apmācības, veicot iekštelpu remontu. Lai sakārtotu ēkas arī no ārpuses, plānots izmantot iespēju piedalīties energoefektivitātes uzlabošanas projektos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti