Višķu pagastā atjauno sabiedrisko pirti

Pirtis laukos ir aktuālas, jo ne katrā dzīvoklī vai privātmājā laukos ir vanna vai duša, vai sava pirtiņa, turklāt laukos jo īpaši godā ir tieši pirtis. Tāpēc Višķu pagastā sabiedrisko pirti atjaunoja pašvaldība, un iedzīvotāji par to tikai priecājas.

Vēl padomju gados lauku  pagastos sabiedriskās pirtis bija bieža parādība, bet, laikiem mainoties, arī savas nolietojamības dēļ daudzas no tām izzuda. Taču pieprasījums palika un, ja šo piedāvājumu nespēja radīt privātie uzņēmēji, tad nodrošināt iedzīvotājiem mazgāšanās iespēju meklē pašvaldības.

Tā Daugavpils novadā Višķos, piesaistot Lauku atbalsta dienesta (LAD) finansējumu, izdevies atvērt savu pirti, kur mazgāties vietējiem un apkaimes pagastu iedzīvotājiem. Turklāt šī pirts bija viens no kandidātiem Latvijas Lauku foruma  organizētajam “Dižprojektam 2015”.  

Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms, izrādot pērn pagastā Luknas ezera krastā uzbūvēto sabiedrisko pirti, stāsta, ka pat vieta tai nav izvēlēta nejauši - tepat blakus vēl palikusi ēka no padomju gadiem, kur savulaik jau bijusi pirts. To par pirti vairs nevarēja atjaunot, tāpēc pēc iedzīvotāju lūguma tapusi jauna -  guļbaļķu ēka.

Pirts laukos nepieciešama un aktuāla lieta, pat savā ziņā ekstra, ko izdevies pērn īstenot, piesaistot LAD  finansējumu, stāsta Jānis Proms.

Višķēniete Lidija Grigorjeva jauno sabiedrisko pirti ar vīru jau izmantojusi, arī pati savulaik ar citiem pagasta iedzīvotājiem sapulcēs runājusi par šāda pakalpojuma nepieciešamību.  Šī pirts Višķos spēj vienlaikus uzņemt aptuveni 10 cilvēkus, ir noteiktas sieviešu un vīriešu pirts dienas, mazgāties un pērties sev izraudzītajā laikā var nākt arī visa ģimene kopā. Grafiks labs, turklāt pensionāriem mazgāšanās notiekot ar atlaidēm, stāsta višķēnieši.

Pirts patīkot gan sievām, gan vīriem,  stāsta Juris, kurš arī  jau  ir novērtējis pirti un atzīst, tā ir pavisam cita sajūta, nekā mazgājoties dzīvoklī dušā. Cits gars un veselība, smejas  kolorītais kungs.

Pagastā cer, ka šī pirts tiks izmantota arvien biežāk - jo vairāk apmeklētāju, jo rentablāka tās uzturēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti