Visdārgākās privātstundas – ķīmijā

Visdārgākās privātstundas ir ķīmijā, kur par vienu astronomisko stundu ilgu privātskolotāja darbu ir jāmaksā vidēji 9,40 eiro, liecina pētījuma centra „Re:Baltica” projekta „Privātskolotāji” pirmo divu nedēļu rezultāti.

Citos priekšmetos par privātstundām ir jāmaksā mazāk – piemēram, par svešvalodas privātstundu, pēc kurām vecāku un skolēnu vidū, ir liels pieprasījums jāšķiras vidēji no 7,26 eiro.

Secināts, ka privātskolotājus visvairāk algo turīgie vecāki no ģimenēm, kur ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir virs 300 eiro mēnesī. Lielākajai daļai šo vecāku ir augstākā izglītība.

„Re:Baltica” no patlaban iegūtajiem rezultātiem secinājusi, ka vislielākais pieprasījums ir pēc matemātikas privātstundām, jo no 187 vecāku atbildēm 45% maksā tieši par matemātikas privātstundām. Tāpat liels pieprasījums ir pēc svešvalodu mācībām, jo 21% aptaujāto vecāku maksā par tām, kā arī latviešu valodas, fizikas un ķīmijas.

Vecāki atzīst, ka galvenie iemesli privātskolotāju algošanai ir nepietiekamā mācību vielas izskaidrošana skolās, nepieciešamības uzlabot sekmes, slikta mācību kvalitāte skolās, vajadzība gatavoties eksāmenam un nepieciešamība iegūt papildus zināšanas.

Aplēsts, ka vidēji mēnesī privātstundu apmaksāšana ir dārgāka nekā āpusskolas aktivitātes. Ja par privātstundām ir jāmaksā 60,13 eiro mēnesī, tad ārpusskolas aktivitātēm – 49,70 eiro mēnesī.

Salīdzinot Rīgu ar lielākajām citām lielajām Latvijas pilsētām, galvaspilsētā vecāki tērē vairāk naudu savu bērnu izglītībai – par privātstundām 75,98 eiro un ārpusskolas aktivitātēm 60,11 eiro. Savukārt citās pilsētās par privātstundām vecāki maksā 48,79 eiro, toties ārpusskolas aktivitātēm – 35,03 eiro. Citviet šie tēriņi ir vēl mazāki – 39,02 eiro par privātstundām mēnesī un ārpusskolas aktivitātēm – 38,34 eiro mēnesī.

Projekts “Privātskolotāji” turpinās līdz 8.jūnijam. Vecāki šajā pētījumā vēl var piedalīties, aizpildot šo anketu.

 

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt