Visbiežāk mācības skolā pamet nabadzības un uzvedības problēmu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pasākumus mācību pārtraukšanas samazināšanai pašlaik Latvijā īsteno 260 skolas. Izglītības kvalitātes valsts dienesta projektam, kas paredz novērst situācijas, kad skolēni mācības pārtrauc, martā apritējis viens gads.

Pagaidām projektā iesaistītie secinājuši, ka iemesli mācību pārtraukšanai visbiežāk saistīti ar ģimenes trūcīgumu un bērna uzvedības problēmām.

“Pašlaik, līdz šim brīdim ir 6000 individuālā atbalsta plāni sagatavoti, lai varētu sniegt atbalstu skolēniem un audzēkņiem ar dažādiem pakalpojumiem,” norāda projekta "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai"  - “PuMPuRS” - vadītāja Gunta Kraģe.

Projekta “PuMPuRS” vadītāja Gunta Kraģe par cēloņiem, kāpēc bērni pamet mācības un iespējām situāciju mainīt
00:00 / 00:56
Lejuplādēt
“Gan konsultācijas dažādos mācību priekšmetos, gan psihologa vai sociālā pedagoga konsultācijas. Dažādi atbalsta pasākumi arī mazināt ekonomiskos riskus, kuru dēļ varētu priekšlaikus pamest skolu. Nakts mītņu izdevumu apmaksa, transporta apmaksa. Tātad ar dažāda veida atbalstiem atbalstīt mūsu skolēnus un audzēkņus. Pašlaik mēs nevaram runāt par pētījuma rezultātiem, jo mums ir pētījums jāuzsāk un es domāju, ka uz nākamo mācību gadu noteikti šādi rezultāti būs. Pašlaik sarunās ar izglītības iestādēm tās saprot, ka tas ir patiešām labs atbalsts skolēniem, saka, ka konsultācijas patiešām noder skolēniem. Arī, protams, palīdzība. Finansiāla palīdzība,” saka Kraģe.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka katru gadu mācības pamet vidēji katrs desmitais skolēns, un par to, vai skolās, kuras piedalās šajā projektā, bēdīgā statistika ir uzlabojusies, sola informēt šī mācību gada beigās vai nākamā mācību gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti