Visaktīvāk meža cūkas par samaksu medī Kurzemē

Mednieki pusotra mēneša laikā Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) iesnieguši 3 373 nomedītu sieviešu kārtas meža cūku paraugus.

Aktīvākie bijuši mednieki Kurzemes pusē – tur nomedīta 1 401 sieviešu kārtas meža cūka, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Pirmajā mēnesī atlīdzība pieprasīta par 2185 nomedītām mežacūkām.

PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas eksperts Mārtiņš Seržants iepriekš atzina, ka dienests vēlējies lielāku aktivitāti meža cūku medīšanā.

"Bieži vien tiek skarti ētikas jautājumi attiecībā uz sivēnmāšu medīšanu un šāda veida vēršanos pret populācijas samazināšanu. Tad ir jāuzdod pretjautājums - kas ir ētiskāk, vai šobrīd nomedīt sivēnmāti, lai pavasarī nepiedzimtu katrai sivēnmātei 5-10 sivēni, vai medības neļaut un ļaut šiem dzīvniekiem inficēties un ļaut šiem sivēniem nomirt mokpilnā nāvē, pavasarī vai vasarā saskaroties ar slimību," teica Seržants. 

Jau ziņots, ka, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību (ĀCM) un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu. To par nomedītajām sieviešu kārtas meža cūkām mednieki varēs saņemt līdz 2016. gada februāra beigām.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.

Lai saņemtu atlīdzību, medniekam, līdz ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi (ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi sieviešu kārtas meža cūku ārējie dzimumorgāni), ka nomedītā meža cūka ir sieviešu kārtas.

Sīkāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 1 033 meža un 213 mājas cūkām. Slimība skārusi 51 Latvijas novadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti