Visā Latvijā zemnieki sākuši sēt vasarājus

Visā Latvijas teritorijā pagājušās nedēļas vidū jau notika aktīvi zemes darbi un tika sēti pirmie vasarāji, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs, agronoms Oskars Balodis.

„Platības, kas jāpārsēj, ir lielas – ziemā liela daļa gājusi bojā, līdz ar to jāsteidzas, lai var laicīgi visu apsēt. Pagājušajā nedēļā jau gāja vaļā sēja gandrīz katrā saimniecībā,” stāstīja Balodis.

Visā valsts teritorijā zeme jau esot gatava sējas darbiem, lai gan Vidzemē un Latgalē pavasaris iestājas nedaudz vēlāk. Iepriekš prognozēts, ka kailsals būs nodarījis mazākus postījumus ziemājiem Kurzemē, taču izrādās – arī tur būs jāpārsēj lielākas platības.

Tomēr šāda situācija ietekmi uz cenām patērētājiem neatstāšot, norāda agronoms.

„Pagājušā nedēļa bija saulaina, un zemniekiem bija neliels optimisms. Varēja laicīgi sākt sēt. Un  tagad mitrais, siltais lietus, kas šajās dienās plānots, veiksmīgi palīdzēs pirmajiem sējumiem attīstīties,” skaidro Balodis.

Jau ziņots, ka marta otrajā pusē veiktais ziemāju stāvokļa apsekojums liecina, ka no kopumā ar ziemas rapšiem apsētajiem laukiem kailsala dēļ izsaluši vairāk kā 40 000 ha jeb 70-80% no sējumiem.

Vissliktākā situācija ir Zemgalē, kur pēc ekspertu vērojumiem atsevišķās saimniecībās pārsēt nāksies pat 100% ziemas rapšu sējumu. 

Viena hektāra pārsēšanas izmaksas ir apmēram 100 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti