Virszemes TV apraides skatītājiem no 6.janvāra jāpārskaņo kanāli savos dekoderos

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) naktī no 5. uz 6. janvāri veiks izmaiņas televīzijas (TV) apraides tīklā. Tā rezultātā gan maksas, gan bezmaksas TV apraides skatītājiem ir jāveic kanālu pārskaņošana savos dekoderos. Bez pārskaņošanas bezmaksas apraidē esošās programmas skatītājiem nebūs redzamas, informēja LVRTC.

Iepriekš Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēmuma par to, ka no nākamā gada bezmaksas zemes TV apraidē tiks pārraidītas piecas TV programmas: LTV1 un LTV7, kā arī “ReTV”, TV24 un TV4. Jaunā programmu klāsta pārraidīšanai LVRTC veiks apjomīgas TV apraides tīkla izmaiņas, kas skars visu Latvijas teritoriju. Pēc pārskaņošanas LTV1 un LTV7 programmas skatītājiem būs redzamas arī HD kvalitātē.

Pēc tām arī iedzīvotājiem jāveic programmu pārskaņošana, lai TV programmas būtu redzamas. Tas jāveic gan bezmaksas zemes apraides programmu skatītājiem, gan maksas zemes apraides programmu skatītājiem, jo arī maksas apraidē ir pieejamas bezmaksas programmas.

Programmu atjaunošana neattiecas uz skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un interaktīvās televīzijas pakalpojumus.

Lai mazinātu neērtības iedzīvotājiem, tehniskie darbi notiks naktī. To laikā īslaicīgi  tiks apturēta bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī daļa maksas apraidē esošo programmu pārraidīšana.

Iedzīvotāji tiek aicināti veikt programmu pārregulēšanu 6. janvārī pēc plkst. 6.00.

Pirms programmu pārregulēšanas iedzīvotāju ekrānos var parādīties dažādi uzraksti – vājš signāls, nav programmu, digitālās plūsmas atjaunošana u.c. Šādi uzraksti var arī neparādīties.  Jebkurā gadījumā – iedzīvotāji aicināti nesatraukties, bet 6. janvārī, sākot no plkst. 6.00, veikt automātisko kanālu meklēšanu, sekojot instrukcijām televizorā vai dekodera izvēlnēs.

Naktī uz 6. janvāri vienlaicīgi tiks veikti arī televīzijas 700 MHz frekvenču joslas atbrīvošanai nepieciešamie tehniskie darbi, lai šo frekvenču joslu nodotu mobilo sakaru operatoru rīcībā.  Frekvenču joslas atbrīvošanas darbus LVRTC veica visu 2021. gadu un, līdz ar janvārī ieplānotajiem darbiem, frekvenču josla būs pilnībā atbrīvota un pieejama mobilo sakaru operatoriem.

Lai pārskaņotu kanālus, jāveic TV programmu automātiskā  meklēšana:

  1. Atrodiet dekodera (TV) satura rādītājā izvēlni “Programmu meklēšana”,
  2. Izvēlieties automātisko meklēšanu sadaļā “Meklēšanas režīms”,
  3. Spiediet OK izvēlnē “Sākt meklēšanu”.

Automātiskās kanālu meklēšanas pamācību var atrast dekodera vai televizora lietošanas instrukcijā. Katram televizora modelim un zīmolam tā var nedaudz atšķirties.

LVRTC vērš uzmanību, ka

TV uztverošā antena, ko virszemes TV apraides skatītāji izmanto, nav jāregulē. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt