Virspriesteris Jānis Dravants: Jebkurā pārbaudījumu laikā pats galvenais ir saglabāt cilvēcību

Nedēļas nogalē būs klāt Lieldienas. Šoreiz atšķirīgas no ierastajām. Arī baznīcas ceremonijas varēs vērot vien attālināti, jo dievnami ir slēgti publiskām norisēm. Daudzi cilvēki šajā sarežģītajā laikā ir jo īpaši izslāpuši pēc garīga atbalsta un padoma. Klusajā sestdienā Latvijas Pareizticīgās baznīcas virspriesteris Jānis Dravants akcentēja, ka jebkurā pārbaudījumu laikā pats galvenais ir saglabāt cilvēcību un labestību, un par orientieri paturēt Dieva likumus un tīru sirdsapziņu.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas virspriesteris Jānis Dravants
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Virspriesteris Jānis Dravants ar Latvijas Pareizticīgās baznīcas Visaugsti Svētītā metropolīta Aleksandra svētību: "Šajās pārbaudījuma dienās vēršamies pie jums, dārgie klausītāji, dārgie brāļi un māsas, ar mierinājuma un stiprinājuma vārdiem no Pasaules Pestītāja, Mūsu Kunga Jēzus Kristus Evaņģēlija, kurš apgaismo visu pasauli un katra cilvēka sirdi ar patiesības un mīlestības gaismu, kas ir jo īpaši nepieciešama grūtā brīdī:

"Jēzus iesāka sludināt sacīdams – atgriezieties no grēkiem, jo Debesu Valstība ir tuvu klāt pienākusi. Nezūdieties savas dzīvības dēļ, ko ēdīsit un ko dzersit, ne arī savas miesas dēļ – ar ko ģērbsities. Ja tad Dievs zāli, kas šodien stāv un rīt tiek iemesta krāsnī, tā ģērbj, vai tad ne daudz vairāk jūs – jūs mazticīgie! Tāpēc dzenieties pa priekšu pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības. Tad jums visas šīs lietas tiks piemestas”.

Ieklausīsimies šodien Dieva vārdos un katrs savā sirdsapziņā! Un mēs redzēsim, ka mēs varam un mums nepieciešams atgriezties pie Kristus, ka mums ir nepieciešams un ka mēs vēlamies un varam pieņemt Viņa un savu sirdsapziņu brīnišķīgās prasības par mūsu dzīves vadlīnijām, kurām ir visaugstākā ilgtspēja.

Ieraudzīsim, ka mums katram ir ko nožēlot Dieva priekšā un ka mēs varam no Viņa salīdzinoši viegli saņemt piedošanu un dvēseļu dziedināšanu. Sapratīsim, ka mums ir, par ko pateikties Dievam un mūsu tuviniekiem un mēs to varam darīt par spēcinošu mūsu dzīves sastāvdaļu. Pārliecināsimies, ka mūsu katra grūtības un problēmas nav vislielākās un nepārvaramas, un mēs tās varam nest un risināt.

Ieraudzīsim, ka mūsu palīdzība un līdzdalība ir aktuāla, iespējama un pat nepieciešama mūsu ģimenēs, darbā, sabiedrībā, ap mums katru brīdi. Un pašus mūs tā stiprina.

Savās sirdīs sajutīsim, ka pat ievērojamu pārbaudījumu un kārdinājumu laikā mums ir jāsaglabā cilvēcīgums un labestība sirdsapziņas, Dieva un tuvāko priekšā. Un mēs ar Kristus palīdzību šo garīgo darbu gribam savai un kopējai celšanai veikt. Un nekāds ļaunums nav spēcīgāks par mums, un vēl jo vairāk – vēlams mums. Lai Dievs mums palīdz sākt šo ceļu un iet no šodienas un vienmēr.

No sirds sveicam jūs katru Kristus ciešanu dienu nedēļas dienās, vēlam novērtēt Viņa ciešanu pestījošo nozīmi katram no mums, un ar garīgu prieku sagaidīt Viņa gaišo un nāvi uzvarošo Augšāmcelšanās dienu, kurā apliecināsim, ka Kristus patiesi ir augšāmcēlies!”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti