Vīrietis Ziepniekkalnā sodīts par pastaigāšanos ar PSRS simboliku uz cepures un Georga lenti pie krūtīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kāds 52 gadus vecs vīrietis ticis pie soda, jo Ziepniekkalnā pastaigājas ar PSRS simboliku uz cepures un Georga lenti pie krūtīm, kas ir aizliegts.

Rīgas pašvaldības policijā informēja, ka sestdienas vakarā, 9. jūlijā, pulksten 20.25 pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu no kāda iedzīvotāja, kurš skaidroja, ka Ziepniekkalnā kāds vīrietis pastaigājas ar totalitārā režīma simboliku. Uz norādīto adresi tika nosūtīta Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes patruļa.

Apsekojot norādītās adreses apkārtni, likumsargi sastapa izsaucēja aprakstam atbilstošu vīrieti, kurš pastaigājās ar suni. Viņam galvā bija ausaine ar sirpi un āmuru, un piecstaru zvaigzni, bet pie krūtīm bija piesprausta Georga lente. Pieejot pie vīrieša, policisti paskaidroja ierašanās iemeslu.

Sarunā ar policistiem pārkāpējs apgalvoja, ka viņš esot “par Putinu un atbalsta Putina režīmu”. Policijas darbinieki vīrietim skaidroja pārkāpuma būtību un lūdza noņemt Krievijas agresiju slavinošo simboliku, tomēr vīrietis vairākkārt atteicās to darīt. Tāpat totalitārā režīma atbalstītājs piebilda, lai kārtības sargi ved viņu uz Tvaika ielu kopā ar suni, kā arī viņš nevēlas doties mājās.

Ņemot vērā pārkāpēja uzvedību, likumsargiem radās bažas par vīrieša veselības stāvokli, tādēļ tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde. Izvērtējot vīrieša stāvokli, mediķi nolēma, ka vīrieša hospitalizācija nav nepieciešama.

Pašvaldības policijas darbinieki par izdarīto pārkāpumu sāka administratīvā pārkāpuma procesu un 52 gadus vecajam vīrietim piemēroja naudas sodu 250 eiro apmērā.

Par totalitārā režīma simbolikas izmantošanu publiskā vietā fiziskai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti