Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Aicina veikt vēža profilaktiskās pārbaudes

Panorāma

Panorāma

Zagtā policista formā apkrāpj spēļu zāli

Vīrietis zagtā policista formā apkrāpj spēļu zāli

Modernākais Valsts policijas iecirknis Rīgā – tā par kādreizējā vidusskolas ēkā Aviācijas ielā ierīkoto Ķengaraga iecirkni pirms diviem gadiem ziņoja mediji. Šobrīd iecirknī notiek remontdarbu otrā kārtā, un to izmantojis kāds garnadzis, kurš vienā naktī paguva gan apzagt policiju, gan policista formā izkrāpt naudu no spēļu zāles darbiniekiem.

Valsts policijas Ķengaraga iecirknī naktī uz pirmdienu, 1.augustu, bija tikai dežuranti, taču viņi nedzirdēja to, kā no otras puses pa stalažām otrā stāva logā ielīda kāds vīrietis. Viņš  iekļuva divos kabinetos, nozaga tur policijas formu, veidlapas un vēlāk, izmantojot šīs lietas, apkrāpa kādu spēļu zāli.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa jaunās telpas svinīgi atklāja 2014.gada oktobrī. Ēka pieder Rīgas pašvaldībai, kas daļēji finansēja arī tās pārbūvi, tāpēc atklāšanā pie jaunā policijas iecirkņa pozēja gan Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas, gan Rīgas domes vadība.

Šogad pavasarī sākta ēkas renovācijas otrā kārta, tāpēc nams ir sastatņu ieskauts un ne visos kabinetos darbojas signalizācija.

Nav skaidrs, vai to zināja 29 gadus vecais vīrietis, kurš nereti bija Ķengaraga iecirkņa klients, arī vēl nesen kā aizturētais par narkotiku lietošanu.

Taču viņam izdevās atspiest logus un nepamanītam iekļūt divos kabinetos.

“No kabinetiem, kuros iekļuva, nozaga tās mantas, kas faktiski pagadījās pa rokai. Kabinetos atradās zīmogi uz galdiem, atradās kaut kādas detaļas, daļas no policistu formastērpiem, atradās rācijas, atradās arī gāzes baloniņi,” stāsta Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Apzadzis divus kabinetus, vīrietis uzvilka policista formu un devās uz netālu esošo spēļu zāli “Fēnikss”. Uzņēmumā “Alfor,” kuram pieder spēļu zāles, apstiprina – pirmdien ap sešiem no rīta atnācis cilvēks, kurš pārliecinoši stādījies priekšā kā dienesta uzdevumā ieradies policists.

Viņš pieprasīja 50 eiro banknotes un, saņēmis desmit šādas naudaszīmes, atstāja to apliecinošu veidlapu, ko parakstīja un apzīmogoja. Spēļu zāles darbinieki vismaz sākumā krāpnieka leģendai noticēja, taču vēlāk zvanīja policijai.

Tobrīd Ķengaraga iecirknī jau bija atklāta zādzība, tāpēc abi notikumi tika salikti kopā, un jau ap pusdienlaiku vainīgais tika atrasts citā spēļu zālē, kur automātos tērēja nakts ķērienu.

Tagad vīrietim ir piemērots apcietinājums un aizdomās turētā statuss kriminālprocesos par zādzību ar iekļūšanu un krāpšanu. Taču tiek vērtēta arī policistu atbildība.

“Protams, par šo faktu ir uzsākta arī dienesta pārbaude, lai noskaidrotu apstākļus, vai dežurējušie darbinieki ir pildījuši savas funkcijas, kā tas bija jādara, vai ir rīkojušies atbilstoši reglamentiem un vai viņu vaina nav saskatāma tajā, ka šis cilvēks varēja atrasties iecirkņa telpās un izdarīt zādzību,” stāsta Anučins.

Disciplinārlietas ietvaros vērtēs arī darba organizāciju Ķengaraga iecirknī, par ko atbildīgs ir iecirkņa priekšnieks. Pārbaudīta tiks arī attieksme pret drošību – kādā veidā uzglabāti speciālie līdzekļi un formastērpi, kā bija aizslēgti kabineti.

Policijā atzīst – šoreiz kaitējumu izdevās novērst visai ātri, jo visas nozagtās lietas ir atgūtas. Daudz bīstamāk būtu, ja kāds ļaunprātīgi iekļūtu, lai, piemēram, nozagtu vai iznīcinātu kādas krimināllietas materiālus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt