Dienas ziņas

S.Āboltiņa: ziņas par «Vienotības» nāvi stipri pāragras

Dienas ziņas

Izveido piemiņas vietu pirmajam Latvijas karoga darinātājam

Virgas pamatskolas kopgaldā – pašaudzētie dārzeņi

Virgas pamatskolas kopgaldā – pašaudzētie dārzeņi

Pilni apcirkņi pašaudzētu burkānu, biešu, kartupeļu un arī dārzeņu konservu - veselīgos pārtikas krājumus visam mācību gadam sarūpējuši Priekules novada Virgas pamatskolas tehniskie darbinieki. 

Viņu palīgi vasarā skolas dārzos un siltumnīcā ir skolēni, kas tādējādi iegūst gan lētākas pusdienas, gan pirmās praktiskā darba iemaņas.  

Pavasarī stādīto tomātu raža Virgas pamatskolas siltumnīcā padevusies necerēti laba, atzīst skolas pavāre. Tagad pašaudzētie tomāti tiekot gatavoti svaigajos salātos, arī konservēti ziemas krājumiem.

Prieks par sava darba rezultātu ir 9.klases skolniecei Samantai Urkauskai, kura vasaras brīvlaikā strādājusi siltumnīcā. Viņa ravēja tomātus, palīdzēja apgriezt, apkopt, apliet. „Brīnišķīgas sajūtas, jo es necerēju, ka būs tik daudz,” saka skolniece.

Skolas pagrabā apcirkņi piepildīti ar pašaudzētajiem dārzeņiem, gatavotajiem konserviem, kas pietikšot līdz mācību gada beigām. Tehniskajiem darbiniekiem čakli palīgi ir skolēni. Tā, piemēram, šobrīd ikvienam starpbrīžos iespēja piedalīties pupiņu lobīšanā.

Virgas pamatskolas direktore Kristiana Cetrovska stāsta, ka šādā veidā bērni iemācās novērtēt to, ko paši vasarā audzējuši, arī savu roku pielikuši. „Tam ir pavisam cita vērtība un cita garša, jo bērns ir redzējis, kā tas ir audzis,” saka direktore.

Katru dienu pusdienās galdā tiek celti trīs ēdieni, bet pirmo trīs klašu skolēni valsts apmaksātās programmas ietvaros, kas ir 1,42 eiro dienā, papildus saņem arī brokastis un launagu. Skolotāji atzīst, ka daudziem tās ir vienīgās ēdienreizes.

Virgas pamatskolas skolotāja Sarma Henke klāsta, ka skolēni ir dažādi, ir daži, kas mājās nesaņem pilnvērtīgu uzturu. „Viņi visu apēd un, manuprāt, porcijas ir pietiekamas,” spriež skolotāja.

„Viņiem tikai negaršo auzu pārslu zupa. Makaroni, rīsi - jā, bet auzas nē. Jāēd ir, neko darīt, veselīgi taču. Zirgs arī ēd auzas, lai vairāk dukas,” smej Virgas pamatskolas pavāre Biruta Gaile.

Virgas pamatskolā maksa par pusdienām ir viena no viszemākajām valstī. Dienā tie ir 57 centi, bet, ja skolēns palīdzējis darbos vasarā, tad šī summa ir 43 centi.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti