Vircavs: «Maxima» siju maiņa uz divdaļīgām nebija jāsaskaņo būvvaldē

Siju maiņa no vienlaidu sijām uz divdaļīgām, kas ir saskrūvētas "Maxima" veikala Priedaines ielā 20 projektā, nebija jāsaskaņo būvvaldē. To otrdien Rīgas domes sēdē sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

„Attiecībā par sijām jeb kopnēm - tajā risinājumā, kas bija iesniegts būvvaldē, būvkonstrukciju daļā ir redzams, ka tās ir vienlaidu kopnes. Tas, ko mēs redzējām dabā, šīs kopnes samazinātas uz pusi un savā starpā saskrūvētas, kur arī, kā liecina pirmā provizoriskā informācija, notika lūzums un attiecīgi iebrukums," skaidro būvvaldes vadītājs.

Inguss Vircavs arī norādīja, ka šādas izmaiņas būvniecības procesā saskaņo projektētājs ar būvuzraugu un darbu vadītāju: „Šīs izmaiņas būvvaldē netika skaņotas un arī nebija jāskaņo, kā to paredz būvniecības likumdošana. Šīs izmaiņas tika skaņotas autoruzraudzības kārtībā būvobjektā, savstarpēji vienojoties autoruzraugam, respektīvi, projektētājam ar būvdarbu vadītāju. Un tam bija jābūt fiksētam autoruzraudzības žurnālā".

Jau ziņots, ka divdaļīgās sijas tiek minētas par iespējamo iemeslu jumta iegrūšanai - tās nav spējušas izturēt jumta smagumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti