Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums barikāžu 25. gadadienas atcerei. 2. daļa

Dienas ziņas

Basketbols aicina mazos jelgavniekus

Iedzīvotāji negrib sadzīvot ar smakām

Vircavieši sūdzas par neizturamo smaku no dzīvnieku līķu savācēja

Jelgavas novada Vircavas pagasta iedzīvotāji negrib sadzīvot ar smakām. Par galveno vaininieku viņi uzskata uzņēmumu ''Baltic Trade'', kas pirms diviem gadiem sācis kritušo dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu atkritumu savākšanu. Pagājušajā gadā savākts vairāk nekā 3000 tonnu kritušo dzīvnieku, bet tagad uzņēmums pieprasījis atļauju apjomu palielināt. 

Sabiedriskā apspriešana izsludināta agrā pēcpusdienā, tomēr interesentu netrūkst, un iebildumu pret smakām, kas jūtamas pat Vircavas pagasta centrā, arī nē.

"Mēs dzīvojam tieši pie ceļa, un mums brauc cauri šīs mašīnas, kas ved tos dzīvnieku līķus, un smaka ir diezgan neizturama un regulāra," stāsta Vircavas pagasta centra iedzīvotāja Evija.

Uzņēmums ''Baltic Trade'', kas nodarbojas ar  dzīvnieku izcelsmes produktu atkritumu savākšanu, atrodas apmēram deviņus kilometrus no pagasta centra, bet vēl tuvāk atrodas koģenerācijas stacija.

"Smirdēt brīžam smird, bet vai tā ir līķu smaka? Es šaubos. Zemnieki ved ārā dūņas no koģenerācijas - tās smird briesmīgi. Zemnieki ved vistu mēslus," klāsta Vircavas pagasta iedzīvotāja Gunta.

Izslēgt iespēju, ka nepatīkamais aromāts dažkārt nāk no automašīnām, kas pārvadā dzīvnieku līķus, gan nevarot, jo konteineri neesot hermētiski noslēgti.

"Noteikumos ir rakstīts - slēgts konteiners. Tur nav rakstīts, kā viņam jābūt noslēgtam. Katram konteineram ir tādas speciālas skrūves, un tās nav piegrieztas, jo, ja tur 30 grādos būs lops, tas konteiners var uzsprāgt," stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ineta Kupča.

"Nu, tie ir lauki, mēs nevaram tikai ar tūrismu nodarboties. Mums ir kaut kas arī jādara un jāražo. Tas tā diezgan absurdi - cūku kompleksus mums nevajag, govis mums nevajag. Mums vajag tikai tūrismu un daudz naudas pelnīt. Nu nebūs tā," kritiski vērtēja SIA ''Baltic Trade'' struktūrvienības vadītāja Aija Bitēna.

Par neciešamajām smakām iedzīvotāji jau tagad iesnieguši sūdzību domei, bet uzņēmums savu darbību plāno vēl paplašināt. Deputāti par to gan nelemšot, jo likums paredz balsojumu tikai "A" kategorijas  izsniegšanai.

"Es atbalstu to variantu, ka jāizveido komisija, tā kā mēs Kalnciemā izdarījām, kad deputāti, iedzīvotāji drīkst reizi kvartālā uzņēmumā ierasties un pārbaudīt, vai nav  kādas problēmas," norādīja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Zaļo un Zemnieku savienība).

2015.gadā SIA ''Baltic Trade'' pārkrautas vairāk nekā 3000 tonnas kritušo lopu. Tagad uzņēmums iecerējis saņemt ''B'' kategorijas atļauju savākt līdz 8000 tonnu dzīvnieku izcelsmes atkritumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti