1:1

1:1 Gundars Rēders: Ilze Viņķele

1:1

1:1 Gundars Rēders: Ivars Austers

Viņķele aicina būt apzinīgiem

Viņķele: Pārvarot Covid-19 krīzi, mēs kļūsim par labāku sabiedrību

Valdības darba kārtībā pašlaik nav plāna lemt par totālas karantīnas izsludināšanu saistībā ar Covid-19 izplatību, tās ir baumas, bet, pārvarot šo krīzi, mēs būsim labāka sabiedrība, LTV raidījumā “Viens pret vienu” paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Viņa sacīja, ka valdība pašlaik pieņem lēmumus, kuri ir adekvāti, balstoties uz situāciju, bet nav pārsteidzīgi.

Lēmums par totālu karantīnu nav valdības darba kārtībā, un Viņķele aicināja cilvēkus pārbaudīt informāciju un nedalīties ar viltus ziņām.

Ministre gan atzina, ka situācija mainās strauji, un valdība būs gatava mainīt regulējumu, ja tas būs nepieciešams.

Savukārt tas, kas varētu pasargāt Latvijas sabiedrību no vīrusa izplatības, ir apzinīgums, uzsvēra ministre.

Viņa situāciju salīdzināja ar Latvijas neatkarības atgūšanu, kad katrs apzinājās savu vēsturisko lomu, “mēs to panācām kopā, politiķi un tauta”. “Šī situācija ļoti līdzīga, mēs varam šo krīzi pārvarēt kopā,” sacīja ministre.

Viņa atzina, ka daži netic, ka tik vienkārši soļi kā sociālā distancēšanās, pašizolācija, karantīna var palīdzēt apkarot vīrusa izplatību, taču tas darbojas.

Viņa arī pauda pārliecību, ka, pārvarot šo krīzi, “mēs būsim iemācījušies solidaritāti, iemācījušies apzinīgumu, iemācījušies izprast to, cik no katra mūsu lēmuma atkarīga visas sabiedrības veselība”, un “mēs būsim labāka un demokrātiskāka sabiedrība''.  

Viņķele arī atklāja, ka pašlaik ir pieejamas 120 infektoloģijas gultas, pie plašākas vīrusa izplatības, pārorganizējot darbu, varēs nodrošināt 400 gultas, bet maksimālā jauda būtu 1000 gultu. Taču tas notiktu uz citu pacientu rēķina, citiem cilvēkiem tiktu atlikta plānveida palīdzība.

“Šis ir viens no argumentiem, kas varbūt var palīdzēt motivēt cilvēku saprast, ko viņa pašizolēšanās var nozīmēt, iespējams, viņa vecvecākiem,'' sacīja Viņķele.  

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi. Valdība vienojusies par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām no 17.marta.

Vienlaikus valdība atļāva satiksmes ministram izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautisko pasažieru pārvadājumu izpildi. Satiksmes ministrs lēmumu var pieņemt pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas. Tas paredzēts, lai ārzemēs esošie Latvijas valstspiederīgie varētu tikt mājās.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti