Rīta Panorāma

Intervija ar Gintu Miķelsonu par Covid-19 ietekmi uz būvniecības nozari

Rīta Panorāma

Simpozija «Silva Linarte 2020» darbi Rotko centrā Daugavpilī

Intervija ar veselības ministri Ilzi Viņķeli

Viņķele: Mediķu algu jaunais modelis «nepaslauka zem tepiķa» iepriekš neizpildīto solījumu

Mediķu algu jaunais modelis “nepaslauka zem tepiķa” iepriekš daļēji izpildīto solījumu par algu pieaugumu veselības aprūpes darbiniekiem par 20% šogad, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstība/Par”).

Veselības ministrijas piedāvātais jaunais mediķu algu modelis paredz septiņos gados celt ārstu darba samaksu līdz gandrīz 3 vidējām algām valstī, katru gadu atalgojumu palielinot par 11-12%. Tam ik gadu būtu nepieciešami papildu 70 līdz 75 miljoni eiro.

Tiesa, algu pieaugums mediķiem bija solīts arī iepriekš, plānojot 20% pieaugumu trīs gadus pēc kārtas. Taču, ņemot vērā valsts budžeta iespējas, šogad pieaugums bijis mazāks – 10%.

Politiķe uzsvēra, ka algu sistēmas reforma šo daļēji izpildīto solījumu neaizstās.

“Šogad neizdarītais jeb nesegtais parāds mediķiem ar nepiešķirto pusi no plānotā algojuma pieaugumu jaunais algu modelis nekādi zem tepiķa nepaliek.

Šis parāds mediķiem ir jānokārto.

Vai tas ir vēl šī gada budžetā, vai to piešķir nākamā gada budžetā par šo gadu – tā ir valdības izšķiršanās,” sacīja Viņķele.

Pašlaik jaunā atalgojuma modeļa piedāvājums ir nodots sabiedriskai apspriešanai un tiek gaidīts nozares vērtējums. Tad tas tiks prezentēts Ministru kabinetā, pastāstīja ministre.

KONTEKSTS:

Jūlija izskaņā Veselības ministrija iepazīstinājusi ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, ko paredzēts ieviest septiņos gados, kuros algas pieaugtu pakāpeniski. Paredzēts, ka ārstu alga varētu pārsniegt 3000 eiro, māsu – pietuvoties 2000 eiro. Tam ik gadu būtu nepieciešami papildu 70 līdz 75 miljoni eiro. Plāno arī mainīt samēru starp pamata algu un mainīgo daļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti