Viņķele: Covid-19 pacientu skaits slimnīcās nepieaug; analīžu rezerves pietiekamas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits turpina pieaugt, pieaugums ir lēzens, un labā ziņa ir tāda, ka strauji neaug stacionēto pacientu skaits. Savukārt analīžu rezerves Latvijā ir pietiekamas, lai katru dienu testētu aptuveni 1000 cilvēku, otrdien, 31. martā, attālinātajā preses konferencē informēja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Pašlaik stacionēto Covid-19 pacientu skaits nepieaug. Šobrīd slimnīcās ir 27 cilvēki, un pirmdien viens cilvēks no slimnīcas izrakstīts un turpina ārstēšanos mājās, informēja ministre.

Trīs cilvēki, kuri jau pirms vairākām dienām nonāca slimnīcā smagā stāvoklī, joprojām ir smagā stāvoklī, bet  viņu situācija stabilizējusies.

“Tas nozīmē, ka mūsu veselības aprūpes sistēma netiek pārslogota, mēs iegūstam laiku sagatavoties, ja pacientu skaits pieaugs.

Bet es ceru, ka mēs kopīgiem pūliņiem noturēsim šo pozitīvu tendenci līdz brīdim, kad varēs mazināt ierobežojumus,” sacīja Viņķele.

Pēdējo divu dienu laikā analīžu skaits samazinājies gandrīz uz pusi līdz aptuveni 500. Ministre skaidroja, ka analīžu nodošana nav piespiedu procedūra, un pēdējās dienās samazinājies to cilvēku skaits, kuri piesakās analīzēm.

Bet viņa  prognozēja, ka tuvākajās dienās pieaugs Covid-19 analīžu skaits, jo uz analīzēm aizdomu gadījumā varēs nosūtīt arī ģimenes ārsti, turklāt neatkarīgi no tā, vai viņiem ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu vai nav.

Viņķele arī informēja, ka analīžu testu rezerves Latvijā ir pietiekamas, lai nodrošinātu testēšanu.

Latvijas kapacitāte ir 1200 – 1300 analīzes dienā.  

Piegādātāji, ar kuriem valsts strādā, nosaka limitus piegādēm, taču testu trūkums nedraud arī tad, ja palielina analīžu skaitu līdz 1000 vai nedaudz vairāk par 1000 diennaktī, norādīja ministre.

Savukārt premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pateicās iedzīvotājiem “par apbrīnojamu disciplīnu un solidaritāti”, ko cilvēki izrāda krīzes laikā.  

“Sekojot epidemiologu ieteikumiem un valdības rīkojumiem, mēs kolektīvi glābjam dzīvības,” uzsvēra premjers.

Viņš arī pateicās visiem mediķiem, policistiem, robežsargiem, aptiekāriem un visiem citiem, kuri turpina savu darbu.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimenei.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā. Valdības darbs turpinās attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti